Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslininką Andrių Šedžių šokiravo internete pamatyti karo Ukrainoje vaizdai. Vyras sako, esantis suglumęs, nes šalies gatvėmis važinėjanti rusų technika kokybe toli gražu neatitinka grandiozinių rusų pasisakymų. 

Verslininką Andrių Šedžių šokiravo internete pamatyti karo Ukrainoje vaizdai. Vyras sako, esantis suglumęs, nes šalies gatvėmis važinėjanti rusų technika kokybe toli gražu neatitinka grandiozinių rusų pasisakymų. 

REKLAMA

„Aš esu šokiruotas, jei galima taip pasakyti. Visada tikėjau ta rusų propaganda, kad jie tikrai po 760 milijardų meta kariuomenės atnaujinimui, kad jie tikrai ją atnaujino, pasikeitė visą įrangą. Bet tada ėmiau domėtis.

Vienas dalykas – pas juos nuo II pasaulinio karo niekas nepasikeitė ginkluotės prasme. Jie nori pasenusia ginkluote užimti pasaulį. 

Kitas dalykas, yra problema su karių mąstymu. Juos kai paima į nelaisvę, jie sako, kad jiems kaista varikliai, bet jie vis tiek važiuoja, persėda į kitas mašinas. Tada baigiasi kuras, jie išlipa, eina atgal ir juos suima. Man kyla klausimas, kur jų galvos. 

Arba važiuoja pramuštais kiaurais ratais. Visi keturi ratai kiauri ir jis vis tiek juda. Kur jis tikisi nuvažiuoti? Iš Belgrado į Kijyvą yra 500 kilometrų, kur jis tikisi nuvažiuoti?“, – naujienų portalui tv3.lt tikina A. Šedžius.  

REKLAMA

Rusų karių technika – apgailėtina

Transporto priemonių specifiką išmanantis verslininkas įsitikinęs – rusų kariai naudoja beveik pusės amžiaus senumo techniką, o aplinkinius įbauginti bando netikrais triukais.

„Visa technika, kuri ten važiuoja – metalo laužas. Jie su tuo metalo laužu kažką bando padaryti, tai absurdas. 

Aš nusimanau gerai apie sunkvežimius, automobilius, tai jau 25 metus susiję su mano darbu. Aš ką matau – tai tie patys „kamazai“, kuriuos 1976-aisiais ėmė gaminti. Jų nepatobulino visiškai. Ką jis gali padaryti? Siaubas, tragedija. 

REKLAMA
REKLAMA

Aš esu medžiotojas, mano mėgėjiškame arsenale yra termovizorius, kuriuo galima pamatyti šiltą kūną tamsoje. Turiu ir naktinio matymo prietaisą. Ant nei vieno rusų tanko, džipo, jokios transporto priemonės – nieko panašaus nėra. 

Jie prisivirinę 50 milimetrų vamzdelius prie tankų, kad atrodytų, jog jie turi kontraraketas. Ten niekas nieko nešaus, nieko nėra, dėl vaizdo jie ten yra – „pakazucha“ visiška“, – aiškina pašnekovas. 

Siūlo neturėti iliuzijų

Paklaustas, ar jo nuomone tai reiškia karo pabaigą Ukrainos naudai, A. Šedžius tikina, nesantis tikras dėl konflikto eigos. Tiesa, dėl vieno dalyko jis užtikrintas: „Rusai su tokia ginkluote yra ne kariuomenė, o paprasčiausia gauja ginkluotų žmonių, bandančių užimti kažkokias teritorijas. Jokios strategijos, logistikos, nieko. Aš apšalęs. Tai yra toks absurdas ir bardakas. 

Aš įsivaizduoju, jog jie Putinui pasako, kad iššovė raketą ir ji už 3 tūkstančių kilometrų pataikys į trijų metrų tikslumo taikinį. Ten sudetonavo kažkas tą sprogmenį toje vietoje ir parodė filmuką, kaip ta raketa skrenda, o gal ten ta raketa kokius 500 metrų paskrido ir nukrito. Grynai rodo propagandą ir galbūt Putinas tiki tuo? Nežinau. 

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu dabar Rusija dar turi iliuzijų, jog gali pakariauti su NATO – tegu galvoja iš naujo, tai būtų tas pats, kaip kovoti su ateiviais“, – žodžių kišenėje nelaiko A. Šedžius. 

Žmones gąsdina be pagrindo

Pasak vyro, rusų propagandiniai pareiškimai apie jų puikų pasiruošimą puikiai veikia – su jais susidūrė ir verslininko močiutė. „Kaliningrade žmones gąsdina. 

Mano močiutė man skambina nuo ankstaus ryto, sako, einu sklepo šluoti, vakar per televiziją sakė, kad reiks slėptis. Jai 92 metai. Liepiau nejuokauti ir eiti į lovą. Reikia visiems žmonėms parodyti tuos vaizdus, kokia ten technika iš tiesų, jokie ne branduoliniai ginklai“, – kalba A. Šedžius. 

Verslininko namuose jau kurį laiką ir vėl krykštauja kūdikis – A. Šedžius su mylimąja prieš mėnesį susilaukė antrosios dukrytės. Naujienų portalui tv3.lt verslininkas ne tik išdavė mergaitės vardą, bet ir atskleidė kurį laiką bijojęs ir dėl mažosios saugumo. 

„Jau šis džiaugsmas mūsų namuose visą mėnesį. Adrijana pavadinome, kaip Andrius. Svarbiausia, kad sveika, labai džiaugiamės dėl to. 

REKLAMA
REKLAMA

Aš esu pagalvojęs, kai karas prasidėjo, kad reiktų šeimą išvežti kur į užsienį, galbūt į Šveicariją kokią, kad jie pabūtų ten, kol neramumai praeis.

Maža ką, suprantat, gal rimtai čia kažkokie puolimai, gal Putinas sugalvos atstatyti Sovietų sąjungą. Bet kai pamačiau tą techniką, supratau, kad nieko čia baisaus nebus“, – įsitikinęs A. Šedžius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų