Aktorė Jackaitė atskleidė netikėtą talentą: parodė jausmingąją pusę

Klaipėdos dramos teatre atidaryta žinomo tapytojo Sigito Staniūno paroda „Harmonijos upės sargai“. Svarbaus kultūrinio renginio nepraleido aktorės Eglė Jackaitė ir Aurelija Tamulytė, drabužių dizainerė Modesta Šukė, verslininkas bei meno mecenatas Juozas Tubinas ir kt.

17

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sigito Staniūno paroda

Vakaro metu parodos autorius pasakojo apie daugiasluoksnę tapybą, simbolizmą tapyboje, savo asmenines patirtis ir įkvėpimo ieškojimus. Skambant kompozitoriaus, filmų muzikos autoriaus Pauliaus Kilbausko muzikai svečiai galėjo pasimėgauti aktorės Eglės Jackaitės poezijos skaitiniais. Žinoma aktorė skaitė A. Miškinio, Č. Bukovskio, S. Neries, A.Puškino ir kitų autorių eiles. „Šios eilės skamba ir mano naujausiame projekte „Jausmų džiazas“. Buvo įdomu ir netikėta sulaukti pasiūlymo skaityti eiles būtent per tapybos darbų parodos atidarymą“, – sakė E. Jackaitė.

Sumanymas surengti S. Staniūno parodą Klaipėdos muzikinio teatro scenoje kilo žinomam pajūrio verslininkui, meno mecenatui, verslo klubo „MVM“ steigėjui Juozui Tubinui. „Su šiuo menininku esame pažįstami jau daugelį metų. Jo darbai žavi tūkstančius ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. S. Staniūno parodų atidarymus neretai lydi muzikos garsai, šokis, poezija ar kiti netikėti kūrybiniai sumanymai“, – po renginio sakė J. Tubinas.

S. Staniūnas per daugiau nei dvidešimt savo karjeros metų surengė net šešiolika performansų, penkiasdešimt parodų bei dalyvavo ne tik nacionaliniuose, bet ir tarptautiniuose projektuose. Jo darbai buvo eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir Kanadoje, JAV, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, Indonezijoje bei Taivane. Be to, menininko darbus yra įsigijusios tokios pasaulio lygio žvaigždės, kaip Hillary Clinton, Stingas, Bruce Willis, Borisas Grebenščikovas ir kiti.

Staniūnas dažnai tapo tik rankomis, nenaudodamas teptuko, kūryboje sujungdamas klasikinę italų bei olandų tapybos tradiciją, Azijos tapytojų metodus su šiuolaikinėmis technologijomis. Ypač vertinami menininko paveikslai sukurti renesanso meistrų plėtota daugiasluoksnės tapybos technika. Jo paveiksluose vyrauja ryškios, intensyvios spalvos, dominuoja egzotiškų šalių atmosfera, mistika ir subtili ironija. Menininkas itin pagarsėjo ir savo unikaliais perrformansais. Juose galima išvysti ištisą menų sintezę – dailę, muziką, šokį, fotografijas ir videoinstaliacijas.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų