Akordeonistas Martynas Levickis prieš koncertą kovojo su netikėtomis problemomis

Didžiosiose Lietuvos arenose vykę magiški akordionisto Martyno Levickio pasirodymai pasiekė finišo tiesiąją – gruodžio 29-ąją „Siemens“ arenoje surengtas paskutinis „Classic Live Show“ koncertas. Įspūdingo reginio metu skambės tik klasikiniai muzikos šedevrai, pasirodys garsiausi šalies solistai, netrūks įspūdingų specialiųjų efektų ir net triukų. Tad nereikia abejoti, kad vieno iš svarbiausių įvykių pagrindinė renginio žvaigždė laukia su jauduliu.

50

Su Martynu Levickiu kalbamės prieš didįjį koncertą, o pokalbio metu atlikėjas atskleidžia, kad pasiruošimai vyko ne taip, kaip planuota.

(50 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Martyno Levickio koncertas

- Kaip atrodo pasiruošimas prieš tokį svarbų koncertą?

- Taip nutinka retai, tačiau šiandien 11 valandą dar sėdėjau namie tarp išardytų visų akordeonų. Ir bandžiau bent vieną iš jų sutvarkyti taip, kad būtų tinkamas koncertui. Visi namai buvo apversti skirtingomis detalėmis, bandant išspręsti didžiulį rebusą. Taip jau kartą buvo. Liko vos penkios minutės iki koncerto pradžios, o aš vis dar taisiau, todėl į sceną išėjau vos ne tepaluotais pirštais (juokiasi).

- O galvojau, kad praleidote SPA, gerdamas arbatą..

- Galbūt kai kurie atlikėjai taip ir daro, bet mano atveju tai, dažniausiai, būna intensyvios dienos.

- Kiek laiko praleidote repetuodamas koncertiniam „Classic Live Show“ turui po šalies didmiesčius?

- Daug. Rinkome jaunų žmonių orkestrą, kuris šiaip neegzistuoja. Praleidome daug laiko dirbdami individualiai, mokydamiesi „susigroti“. Labai džiaugiuosi šiuo orkestru, nes repetavome sėkmingai daugiau nei savaitę, o tada pajudėjome po turą.

Šiandien viskas baigiasi, tad visi labai susijaudinę laukia koncerto. Taip oat gausu niuansų, kurie šį koncertą padaro išskirtiniu. Žinoma, prieš koncertą dar reikėtų patylėti, bet galiu pasakyti, kad šis koncertinis turas tikrai nusisekęs: formos, repetuaro, solistų, atlikėjų atžvilgiu. Visgi šiandien bus jautri akimirka, kai suvoki, kad viskas jau baigiasi.

- Paviešinote nuotrauką, kurioje užfiksuota po sunkių repeticijų atsiradusi žaizda. Ar tai – tikroji muzikantų pusė, kurios dažnai neišvysime?

- Taip, pasiruošimas reikalauja daug, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad aš, kaip akordeonistas, groju kitaip. Visa programa atliekama stovint, orkestras neturi dirigento, todėl protarpiais tenka pavaduoti ir jį. Turiu daug užduočių, kurias turiu įgyvendinti. Netrūksta ir akrobatinių triukų, o kai turi daug užduočių ir iššūkių, laukia tam tikros pasekmės.

REKLAMA

Aš mėgstu preciziką šou metu, todėl teko paplušėti. Visgi kiekvienas koncertas nėra lydimas kraujo (juokiasi). 

- Ar jums sunkiau pasiruošti emociškai ar fiziškai?

- Teko ruoštis fiziškai, tačiau daugiausia reikėjo „galvos“ darbo, suvokimo, kaip viskas vyksta. Daug prisidėjau prie režisūrinio plano, nors turiu puikią režisierę Jurgą Klimaitę-Riebling. Buvo akimirkų, kai dėl vieno prožektoriaus stabdydavome repeticiją ir diskutuodavome, kaip viskas turi vykti. Po to tenka atsiprašinėti šviesų ar garso režisierių, bet jie supranta, kad tai nėra bereikšmis kabinėjimas.

- O gal visgi esate įnoringas muzikantas?

- Galbūt kartais preciziškumas gali būti supainiotas su įnoringumu, bet aš niekada neprašau bereikšmių dalykų, ar netenkinu savo ego.

- Metų pabaiga, tad pats metas atsisukti ir pasižiūrėti į 2016-uosius. Ar galite už juos padėkoti?

- Galiu dėkoti už visus metus. Džiugu, kad dalykų, už kuriuos galiu dėkoti, atsiranda vis daugiau. Žmonėms, kurie mane pagimdė, užaugino, išauklėjo, išmokė, tiems, kuriuos sutinku savo gyvenime, tiems, kurie man tampa labai reikšmingi.


Rašyti komentarą...
a
ajot
2016-12-30 12:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvome vakar,labai patiko.Esam dėkingi už nuostabų vakarą...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų