Šiemet 65-ąjį gimtadienį švenčiantis Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinių šokių ansamblis „Nemunas“ lapkritį ir gruodį Kaune savo gerbėjams surengs keturis įspūdingus koncertus. Juos organizuoti padės ir buvęs kolektyvo pirmininkas Donatas Jankauskas. Žinomo politiko teigimu, po įtemptų Seimo posėdžių jo širdį iki šiol atgaivina lietuvių liaudies tautiniai šokiai.

Buvęs socialinių reikalų ir darbo ministras D. Jankauskas prisipažįsta, kad aistra tautiniam šokiui neblėsta nuo vaikystės. Dar mokyklos laikais energija ir aktyvumu pasižymėjęs vaikinas save atrado Plungės liaudiško šokio kolektyve.

„Aštuntoje klasėje nelabai daug svarsčiau – tiesiog emocijos nunešė tautinių šokių link. Kažkaip atrodė, kad taip smagiau bendrauti. Berniukai, mergaitės – visi kartu sukamės šokio rate“, –atsiminė seimo narys.

Šokiai nulėmė studijų pasirinkimą

Aukso medaliu mokyklą baigusio D. Jankausko pasirinkimą, kurį universitetą pasirinkti, taip pat lėmė šokiai.

„Gal nebus per stipru pasakyti, bet tai tikrai nuoširdu, kad didele dalimi Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) pasirinkimą lėmė jame veikęs ansamblis „Nemunas“. Vos įstojęs į Universitetą, jau žinojau, kad iš karto ieškosiu informacijos, kada priimami nauji nariai“, – atviravo politikas.

REKLAMA

D. Jankauskas buvo aktyvus studentas, niekada nebijodavo pareikšti savo nuomonę, todėl drąsiai priėmė ir iššūkį organizuoti „Nemuno“ valdybos darbą bei tapti ansamblio pirmininku.

„Iš tikrųjų ir repeticijos, ir laisvalaikis, kaip juokaujam, yra dar vienas Universitetas, kuris, ko gero, duoda daugiau nei visi mokslai kartu sudėjus, lygiagrečiai, žinoma, dar ir dirbant. Sakau dirbant, nes tai ansamblio pirmininko darbas: organizuojant kelionę, koncertą, repeticijas tenka įgyti įvairių patirčių“, – prisimena politikas.

„Nemuniečio“ vardas – kokybės ženklas

Ryškiausias buvusio „Nemuno“ pirmininko atsiminimas – pasiruošimas vienam iš „Nemuno“ jubiliejinių koncertų. Visą naktį kartu su savanorių grupe jis praleido darydamas dekoracijas. Į koncertą nė sekundės nemiegoję jauni ir ištvermingi šokėjai atvyko tiesiai iš KTU III rūmų, kuriuose dabar įsikūręs Universiteto Kultūros centras.

Dėl meilės šokiui ir ansambliui neretai tekdavo ir repeticijose dalyvauti iki išnaktų, kai nebevažiuodavo joks viešasis transportas. Su ansamblio veteranais Seimo narys artimus ryšius palaiko iki šiol. Pasak jo, „nemunietis“ reiškia daugiau, nei giminystės ryšį, o ir pats ansamblis iš kitų kolektyvų išsiskiria savo dvasia. D. Jankauskas sako, kad Lietuva dar turi tai, ką yra praradę skandinavai – tautines dainas, atliekamas be knygose užrašytų natų ir žodžių.

„Nemuniečio“ vardas yra kokybės ženklas savaime. Savo atmintyje kiekvienas buvęs ir esamas narys turi daugybę tautiškų dainų, melodijų, kurias jis visada išdrįs jas padainuoti.

„Būti tokiame kolektyve – gyvenimo druska. Nepabėgęs po pirmųjų savaičių ar mėnesių repeticijų ir koncertų, jau esi tas žmogus, kuris gali būti pavyzdžiu kitiems“, – su užsidegimu kalba politikas.

Prisimins senas dienas

Nors šiuo metu Seimo narys turi pakankamai daug veiklų, tačiau jis mielai sutiko pasidalinti vertinga patirtimi organizuodamas šiais metais vyksiantį ansamblio „Nemunas“ 65-ajį jubiliejų. Gimtadienio šventės išskirtinumas – keturi įdomūs ir intriguojantys skirtingo formato koncertai.

REKLAMA

Ansamblio veteranas prognozuoja, kad bus labai daug žiūrovų, kurie siejami su „Nemunu“. „Kita vertus, garsas apie „Nemuną“, kaip aukšto lygio ansamblį ir tikrai vertą pamatyti kolektyvą, irgi eis. Juo labiau, kad jubiliejaus formatas – keturi vyksiantys koncertiniai renginiai pakankamai skirtingi“, – pasakoja seimo narys D. Jankauskas.

„Manau, kad į šiuos pakankamai skirtingus koncertus ateis labai daug žiūrovų, vienaip ar kitaip susijusių su KTU tautinio šokio ansambliu „Nemunas“. Tai tikrai aukšto lygio kolektyvas, garsas apie kurį sklinda ir sklis ateityje“, – neabejoja buvęs ansamblio pirmininkas.

Jubiliejiniai KTU ansamblio „Nemunas“ koncertai:

Lapkričio 15 d. 18 val. – koncertas „Gintaro krantai“ su draugais „Vektors“ (Latvija) ir „Kuljus“ (Estija) VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28);


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų