Šventiniam stalui – gardus keptas kumpis: artimieji bus sužavėti

Praėjusio sekmadienio laidoje „La Maistas“ šefai Tomas Rimydis ir Vylius Blauzdavičius ruošė gardžius patiekalus, kurie puikiai Kalėdiniam šventiniam stalui ir pradžiuginti artimuosius skania vakariene.

Keptas virtas kumpis (nuotr. Organizatorių)

Laidos šefas Vylius gamino keptą virtą kumpį. Vylius pamini, kad tai vokiškas Kalėdinis patiekalas. Jis šį kumpį tiekia su bulvių košę, kuri gardinama morkomis ir troškintų kopūstų salotomis. Patariama atkreipti dėmesį į glazūras – jose būtinai turėtų būti cukraus, tam, kad susiformuotų puiki luobelė.

Laidos šefas Tomas ruošė karpio šonkauliukius su spurgute, degintomis daržovėmis ir sultinio padažu. Tomas pamini, kad būtent karpis yra viena populiariausių žuvų ant lietuviško stalo, tad puikiai tinka jį ir naudoti ruošiant kūčių patiekalus.

Keptas virtas kumpis

Vokiškas Kalėdinis patiekalas – virtas kumpis yra ištepamas prieskoniais, iškepamas, tuomet aptepamas glazūra ir taip jis įgauna labai gardžią luobelę. Labai tinka tiekti su bulvių košę, kuri gardinama morkomis ir troškintų kopūstų salotomis.

Karpio šonkauliukai su spurgute, degintomis daržovėmis ir sultinio padažu

Išskirtinis patiekalas švenčių stalui, kurį puikiai tiks tiekti tiek Kalėdoms, tiek Kūčioms. Paruošti nėra sudėtinga, tačiau maloniai nustebins kiekvieną.

##UArticlesInsert_Video_getVideo_tv3Play/11242664/autoplay=0#


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų