Didžiulis ir Merūnas – apie labdaringą veiklą: ilgai nešiojasi gerą jausmą širdyje

„Mažiau svarbu yra gauti, daug svarbiau – duoti, dalintis. Kai duodu nieko nesitikėdamas mainais, apima didžiulė satisfakcija. Turiu tokį troškimą, viziją, kad „daryti gera“ taptų nauja mada, trendu“, – sakė dainininkas Merūnas Vitulskis, šį savaitgalį dalyvaudamas didžiausios pasaulyje paramos organizacijos LIONS klubų forume Kaune.

Merūnas ir Jurgis Didžiulis Kaune - apie savanoriškos veiklos reikšmę jiems (nuotr. Organizatorių)
6

„Tokį mąstymą turiu nuo senų laikų, kai norėjau įstoti į vienuolyną, vėliau buvau skautas – tuo metu mes daug dirbome su įvairiomis organizacijomis: patys neturėjome nė cento, tačiau ruošėme kavą, nešėme sumuštinius benamiams. Tai buvo pirma žiežirba mano mąstyme, kad su dideliu noru galima labai daug nuveikti. Tai ypač stipriai veikia LIONS klubuose, kur buriasi bendraminčiai, pasitelkę didelės tarptautinės filantropinės organizacijos patirtį – su tokiu užsidegimu galima ištirpdyti vargo, nepritekliaus piramides“, – apie visuomeninių klubų jėgą kalbėjo M. Vitulskis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Merūnas ir Jurgis Didžiulis Kaune - apie savanoriškos veiklos reikšmę jiems

Menai padeda daug pasiekti labdaringoje veikloje

Garsus dainininkas mato daug paralelių tarp sėkmingos labdaringos veiklos ir savo tikslų siekimo.

„Svarbu, kad  klubai žino savo prioritetus, pagrindines remiamas sritis, o ne šiaip dalina paramą į kairę ir į dešinę. Kai susikoncentruoji į tikslą, viskas tampa įmanoma. Aš, kaip dainininkas, turėdamas savo profesinių tikslų, irgi einu kiaurai per sienas: muzikantų konkurencija didelė ir Europoje, ir pasaulyje, tačiau vis tiek kasdien einu link savo tikslo. O kai jau atsiranda pasiekimai, finansinė sėkmė, labai džiaugiuosi, kad aš jau galbūt savo buvimu ir veikla galiu dar plačiau nešti gerą, kilnią idėją. Aš tikiu, kad menas yra svarbus labdaringoje veikloje, nes menas kuria ypatingą atmosferą, žmonėms dovanoja kokybišką laiką, todėl pats aukojimo, kaip pasidalinimo momentas tampa labai natūralus, ir žmonės geranoriškai aukoja“, – apie savo koncertinės veiklos vaidmenį labdaringoje veikloje kalbėjo M. Vitulskis.

REKLAMA

Savaitgalį į Kauną susirinko LIONS klubų nariai iš daugiau kaip 20 Lietuvos miestų – jie teikia pagalbą žmonėms vietos bendruomenėse, vadovaudamiesi šūkiu „Mes tarnaujame“.

Su jaunimu – kaip pasiekti aukštumų?

Merūnas su LIONS klubais bei vaikų ir jaunimo klubais LEO draugauja jau seniai – ne tik koncertuoja, bet ir dalyvauja „Inspiration spell“ pokalbiuose su jaunimu, pavyzdžiui, kalba apie tai, kaip pasiekti aukštumų savo veikloje ir gyvenime.

„Aš visada nepatogiai jaučiuosi, kai kažką gaunu, net gimtadienio proga. O kai pats kažką duodu – ilgai nešiojuosi tą gerą jausmą širdyje, apmąstau tai, užlieja toks džiaugsmas, kad mano davimas kitam suteiks laimės. Per labdaros akcijas ar tiesiog, kai paremiame konkrečią šeimą – matau vaikus, matau tą laimingą mamą, ką čia ir bekalbėti...“, – susijaudinimo neslėpė M. Vitulskis.

Prisiminė V. Kernagį

Klubų šventėje Kaune M. Vitulskis, be kitų dainų, atliko ir kelis a.a. Vytauto Kernagio kūrinius – „Žiemą vasarą“, „Mūsų dienos kaip šventė“ ir kt.

V. Kernagis daug metų buvo Vilniaus Sostinės LIONS klubo nariu ir nuoširdžiai dalinosi savo talentu šioje labdaros organizacijoje, kuri šiandien savo veilą fokusuoja į diabeto prevenciją, skurdo mažinimą, aplinkos apsaugą, pagalbą žmonėms su regėjimo negalia ir pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Daug žmonių šį savaitgalį prakalbo apie tai, kad M. Vitulskis galbūt taps tokiu pat svarbiu judėjimo dalyviu Lietuvoje, koks buvo a.a.V.Kernagis.

J. Didžiulis LIONS veiklą pavadino „nesavanaudiškas savanaudiškumas“

Muzikantas Jurgis Didžiulis, savaitgalį dalyvaudamas forume Kaune, savo mintis apie labdaringą, bendruomeninę, visuomeninę veiklą perteikė improvizuotomis dainomis.

REKLAMA

„Jeigu sugebi ir nori daryti žmonėms gera, bet nieko nedarai – nesiskaito. Jeigu mes turime žmogiško kapitalo ir jo nerealizuojame – nesiskaito. O darydami gerus darbus mes auginame žmogiškąjį kapitalą“, – dainavo Jurgis Didžiulis improvizacijoje „Nesiskaito“.

„Kai užsiimame savanoriška veikla, mes puoselėjame žmogiškumą ir tai ne tik atneša daug naudos bendruomenei, visuomenei, bet ir didelį malonumą mums patiems. Tai vadinu nesavanaudišku savanaudiškumu – kai darai gera kitiems, bet tai ir tau pačiam atneša malonumą“, – sakė J. Didžiulis.

Apie prabangą daryti gerus darbus kitiems sužinojo Kolumbijoje

Kalbėdamas apie savo bendradarbiavimą su LIONS klubais J. Didžiulis pabrėžė, kad jam svarbu atsidėkoti tiems, kurie besąlygiškai dirba, stengiasi, veikia dėl kitų.

„Atsilygindamas LIONS nariams už jų skleidžiamą gerumą, altruizmą, kilniadvasiškumą, daromą labdarą, aš didinu savo žmogiškąjį kapitalą. Jis susikaupia ne per pinigus“, – akcentavo garsus muzikantas.

J. Didžiulis su LIONS klubais susipažino dar gyvendamas Kolumbijoje, „kur beveik kiekviename miestelyje yra tokie „liūtų“ klubai“.

„Man įstrigo tai, kad žmonės sau leidžia prabangą daryti gerus darbus kitiems. Nuo vaikystės turiu tokį įspūdį. Tai globali organizacija su šimtmetine tradicija, kuri yra daugiau negu prekės ženklas – tai globalus gerumo judėjimas“, – forume kalbėjo J. Didžiulis.

Šį savaitgalį Kauną užplūdo keli šimtai klubų narių iš visų 35 Lietuvoje veikiančių labdaringų LIONS klubų ir šventė faktą, kad prieš 30 metų būtent šiame Lietuvos mieste prasidėjo didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos LIONS judėjimas mūsų šalyje. „Liūtais“ save vadinantys žmonės žygiavo šventinėje eisenoje nuo Nepriklausomybės aikštės iki Rotušės, o amfiteatre prie Kauno pilies priesaikas davė naujai išrinkti visų Lietuvos klubų prezidentai.

REKLAMA

„LIONS organizacijoje mažų darbų nebūna – kiekvienas geras darbas reiškia daug, nes kažkam jis reikalingas, priverčia kažką nusišypsoti. Nariai, nors ir kalba skirtingomis kalbomis, gyvena skirtingose šalyse, visi yra susieti gerumo darbais ir vienu tikslu – „Mes tarnaujame“. Mūsų misija – įveiklinti gerumą kiekvieną dieną. Gerumas, kaip ir koronavirusas – gali būti labai užkrečiamas“, – sakė Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorė Daiva Grikšienė.

Veikla pirmiausiai orientuota į vietos bendruomenes, todėl klubų nariai, būdami šalia, gerai mato ir jaučia savo miestų, miestelių, rajonų bendruomenių problemas ir gali operatyviai suteikti paramą bei tikslingai ją nukreipti.

Apie LIONS

LIONS yra didžiausia visuomeninė klubinė organizacija pasaulyje, savo veiklą pradėjusi Čikagoje 1917 m. Šiandien judėjimas vienija 1,4 milijono žmonių, kurie priklauso 48 tūkst. klubų daugiau kaip 200 pasaulio šalių. Tarp jų – 34 Lietuvos klubai su daugiau kaip 670 narių. Judėjimas – tai pagalba bendruomenėms, parama žmonėms, kuriems labiausiai jos reikia, lyderių ugdymas, bendravimas ir bendradarbiavimas. Strateginėmis  veiklos kryptys: pagalba turintiems regėjimo negalią, sergantiems diabetu ir onkologinėmis vaikų ligomis, skurdo mažinimas pasaulyje, aplinkos apsauga ir kt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų