Didžiulis ir Jennings vėl pasisakė apie kilusį skandalą: Lavrinovičių heroizmas kai kam turi papildomą istoriją

Šios savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose kilo arši diskusija dėl to, jog „Telia“ savo naujai reklaminei kampanijai pasirinko brolius Lavrinovičius – Kšištofą ir Darjušą. Būtent tai užkliuvo kitai žinomai šeimai – atlikėjams Ericai Jennings ir Jurgiui Didžiuliui, mat jų teigimu, įmonę reklamuoja žmonės teisti už prievartavimą. Šis įvykis socialinėje erdvėje sukėlė didelį ažiotažą.

E. Jennings ir J. Didžiulis (nuotr. TV3)

Po muzikantų paleistų kritikos strėlių pasisakė ir broliai Lavrinovičiai. Ketvirtadienio vakarą Jurgis ir Erica vėl kreipėsi į savo sekėjus ir žmones, kurie seka šią situaciją. Jie dar kartą paaiškino, kodėl taip sureagavo ir į ką norima atkreipti dėmesį.

„Mes suprantame, kas čia per šaršalas ir ant kiek jums yra nepatogu. Suprantame, kaip nepatogu dėl to yra Lavrinovičių šeimai ir mums dėl to yra nuoširdžiai apmaudu. Patikėkite, mums taip pat nėra patogu, bet mes kažkodėl nekalbame apie seksualinio ir kitokio smurto aukas – moteris. Mums tai yra be galo svarbu“, – vaizdo įraše prabilo muzikantas J. Didžiulis.

E. Jennings tikino, kad net trečdalis moterų Lietuvoje patiria seksualinį ar fizinį smurtą. Pora aiškino, kad kalba – apie šimtus tūkstančių moterų, kurios nedrįsta kalbėti šia tema.

„Mūsų problema nėra su broliais Lavrinovičiais. Problema yra su „Telia“, kuri buvo apsiskelbusi, kad labai tiki socialine atsakomybe, rodo sąmoningumą, bet negalėjo parodyti jautrumo būtent šiuo klausimu. Žmonės sako, kad čia yra herojai. Aš tikiu, kad jie gali būti geri bičai, gali būti, tačiau tam tikram segmentui, tam tikrai daliai žmonių tai yra skausminga, nes siunčiamas signalas, kad niekam nerūpi, niekas nežiūri rimtai į smurtą prieš moteris“, – aiškino muzikantas.

REKLAMA

Erica tikino, kad tam, jog moterys išdrįstų kalbėti nepatogiomis temomis, kurios liečia smurtą, jos turi jausti, kad bus išgirstos ir pastebėtos. Pora taip pat tikina, kad apie pusė Lietuvos žmonių mano, kad „kai įvyksta seksualinio ar kitokio smurto atvejis, tai yra moterų ar moters kaltė“.

„Reikia pokyčių mūsų galvose, kad merginoms būtų lengviau pasisakyti. <...> Mūsų pareiga yra, kad joms būtų truputį patogiau. Daug kas rašė, kad Didžiuliui reikia populiarumo. Klausimas – ar mums reikia šito populiarumo? Ar tai padės mums? Mes sau darome „meškos paslaugą, – nuogąstavo Jurgis. – Jų (Lavrinovičių – aut. past.) reputacija, istorija turi tokį kabliuką. Jiems dėl to reikia atsakingai elgtis. Aš manau, kad jei jie dirbtų šioje srityje, gal kažkas galėtų atsitikti. Faktas, kad jie turi suprasti, jog kai kam jie yra herojai. Kai kam tas heroizmas turi kažkokią papildomą istoriją.“

Ragina paduoti į teismą

Primename, kad tik kilus šiam skandalui naujienų portalas tv3.lt susisiekė su žymiaisiais krepšininkais, Kšištofas prisipažino, kad situacija nėra maloni, tačiau stengiasi į atlikėjų nuomonę nekreipti dėmesio.

„Reaguojame gerai, esame jau pripratę, Jurgis jau ne pirmą kartą taip elgiasi. Tai yra jo reikalas, gal jis pyksta ant mūsų, kad mes esame aukštesni“, – juokėsi krepšininkas.

Vyras stebėjosi, kodėl žmonės taip elgiasi: „Aš rūpinuosi savo gyvenimu, savo šeima. Kiekvienas žmogus turi turėt savo gyvenimą ir juo rūpintis, jei jiems tokie dalykai labai svarbūs, tuomet tegu ir rūpinasi. Man nuo to nei šilta, nei šalta.“

REKLAMA

Tiesa, paklausus, ar Kšištofui teko bendrauti su atlikėjų šeima, šis prisipažino, kad Jurgį ir Eriką mato gan dažnai: „Mūsų vaikai mokosi vienoje klasėje jau šešerius metus. Šiais metai vaikai perėjo į skirtingas klases, aš visuomet su jų šeima pasisveikinu, esu išauklėtas žmogus. 

Kiek vėliau Kšištofas Lavrinovičius prisipažino, kad galvoja apie pasiūlymą paduoti Didžiulių šeimą į teismą.

„Mes šiuo klausimu dar nesame apsisprendę, mus visi įtikinėja paduoti Didžiulį į teismą. Teisininkai nori užkirsti kelią ir šią istoriją pabaigti visam laikui, ir kad tai daugiau nepasikartotų“, – kalbėjo vyras.

Krepšininkas sunkiai rinko žodžius: „Tai yra diskriminacija, aš matau, kaip mano šeima išgyvena ir kaip jiems sunku. Iš vienos pusės, aš nenoriu, kad jų vaikai patirtų tiek skausmo, nes žinau, kad jei keliausime į teismą, Didžiuliai gali taip pat būti nuteisti. O vaikai nėra kalti, aš nenoriu matyti nei jų, nei savo vaikų ašarų.“

„Jau laikas praėjo, situacija gerėja, bet mes dar sprendžiame ar kreiptis į teismą. Visi mus ragina, mus palaiko, tai labai padėjo mūsų šeimai, esu už tai labai dėkingas“, – nuoširdžiai palaikantiems dėkojo Kšištofas.

Tai jau ne pirmas kartas, 2013-aisiais jie iš „Bitės“ perėjo į „Telia“, tikriausiai dabar iš „Telia“ pereis į „Bitę“. Pirmą kartą buvo tikrai nemalonu, bet šį kartą stengiuosi nekreipti dėmesio. Žinoma, nesinorėtų tokių skandalų, bet yra kaip yra. Nenoriu nieko kritikuoti, tai jų gyvenimas, o man svarbiausia yra mano šeima, kurią myliu ir gerbiu.“

REKLAMA

„Telia“ sustabdė kampaniją, pasisakė ir žinomi žmonės

Šiandien „Telia“ paskelbė, kad naująją kampaniją su broliais Lavrinovičiais stabdo.

Tai socialiniuose tinkluose sukėlė naujas diskusijas – tarp pasisakiusiųjų buvo ir žinomi veidai. 

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus prisiminė skandalą, į kurį yra tekę patekti pačiam, bei pasidalijo nuomone, jog brolių Lavrinovičių E. Jennings ir J. Didžiulis teisti neturėtų – vien jau už jų pasiekimus sporto pasaulyje.

„Esu labai nustebintas ir šokiruotas visa šita istorija. Taip išeina, kad niekas gyvenime negali padaryti klaidų, nors broliai jas dar prieš 20 metu išpirko savo kūnu ir savuoju krauju, o po to liejo prakaitą ir negailėjo savęs garsindami  Lietuvą… 

Gal paskaičiuokit, kiek jie pergalių pasiekė ir kiek traumų per tuos 20 metu patyrė. O Jurgis Didžiulis ir Erika Dženings, matyt, jokių klaidų savo gyvenime nepadarė… Ir ką tu, Jurgi, dėl Lietuvos padarei, su blizgančiais šortukais po Eurovizijos sceną palakstei?.. Jūs, pas mus, tikri angelai, nes turit teisę teisti, nuspręsti, kas kaltas, o kas ne….

Aš pats gerai atsimenu savo didžiojo skandalo situaciją, tuo pačiu metu turėjau projektą su Kauno „Žalgiriu“, bet jie jo nenutraukė, ir nenubraukė iš karto visko, tik pasakė, kad palaukiam, kol situacija išaiškės, ir po kelių mėnesių jau startavom su naujais Kauno „Žalgirio“ fanų marškinėliais… Taip kad nebūnam teisuoliais, peristrachovčikais ir šūdžiais… būnam Žalgiriais!“ – rašė A. Pogrebnojus „Facebook“ pridėdamas, kad viename projekte neseniai praleido nemažai laiko su broliais, todėl yra tikras, kad dabar su jais galėtų eiti net į žvalgybą.

REKLAMA

Savo mintimis tame pačiame socialiniame tinkle pasidalijo ir žurnalistė Fausta Marija Leščiauskaitė. Anot jos, tai, kas dabar vyksta Lietuvoje, primena linčo teismą. 

„Labai gaila, kad „Telia“ stabdo reklamą su Lavrinovičiais. O ir visuomenės susirūpinimas man dviveidiškas.

Žmonės, atlikę teismo priskirtą bausmę, nepasižymėję pakartotiniu kenkėjišku elgesiu, turi teisę tapti pilnaverte visuomenės dalimi. Ypač, kai visuomenė noriai priima tų žmonių labdarą, o sporto laimėjimus vadina „mūsų laimėjimais“. Tai yra linčo teismas – ir toks man pritinka gal Irane, bet ne Lietuvoje.

Tiems patiems žmonėms nusikaltėlis, vagis, narkomanas Floydas, kuris jau netoli šventojo, buvo vertas į jį žiūrėti kaip į lygų žmogų, dėl jo buvo verta eiti į paradus, bet Lavrinovičiai negali net uždirbti reklamos industrijoje – net jei iki jos priėjo savo jėgomis.

Prievartavimas yra baisus dalykas, prievartavimui nėra priežasties ir pateisinimo – niekada. Bet mes esame teisinė valstybė. Ir būtent klydusių žmonių reabilitacija bei integracija dabar yra svarbi tema – pykstate, kad kažkas integravosi? 

Stebiu iš šono, kaip žmonės teisia. Narkomanai, svetimautojai, pjankininkai, apkalbinėtojai. Ir jiems niekaip nekyla mintis pasižiūrėti į veidrodį. Nu niekaip. 

Kaip patogu“, – pastebėjo ji.


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2020-09-17 23:25:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
I teismą tą durniu. Gal ir po mirties Lavrinovičiu nebus galima reklamai naudoti? 20 supistu metų praėjo, na gal jau užteks juos persekioti. Jie gi nėra kažkokie blogiečiai. O klystam visi. vieni daugiau kiti mažiau.
Atsakyti
-14

V
Vejas
2020-09-18 06:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Disziuliai tik tokiu butu begali i eteri išlyst, nes su dainavimu nelabai beišeina. Jeigu didziuliai tokie kovotojai su prievartavimu ,tai kaip jie tai daro be to kad ant Lavrinovičiu pila sriutas kaip ant kokiu recidivistu. Cia ant tiek akivaizdus piaras kad net vaikas suprstu.
Atsakyti
-18

k
kitas koldūnas
2020-09-17 23:48:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokius čia kalambūrus skaldai? Iš kokių krepšelių tas savo teisines sistemas trauki? Va, vyksta kandidatų į seimą pristatymas, žurnalistai pilnu tempu nagrinėja, varto buvusius kandidatų teistumus. Esi viešas asmuo ir niekur tu nesidėsi. Nenori tokio skalbimo? Tuomet sėdėk namie ir nevaikščiok kur tave pažįsta.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų