Kaime gyvenantis operos solistas papasakojo, kaip čia tvarkosi: juokavo, kad vienos taisyklės laikytis sunku

Operos solistas Liudas Mikalauskas jau kurį laiką triukšmingą miestą yra iškeitęs į kaimo ramybę. Žinomas vyras ne kartą yra minėjęs, kad kasmet privalumų, kodėl taip pasielgti buvo teisinga, randa vis daugiau.

Neseniai Liudo namuose apsilankė laidos „Penkių žvaigždučių būstas“ komanda. Tokioms sodyboms už miesto, yra būtini buitinių nuotekų valymo įrenginiai, todėl L. Mikalauskas sutiko pasidalinti savo patirtimi, kaip su tokiais įrenginiais reikėtų elgtis.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaime gyvenantis operos solistas papasakojo, kaip čia tvarkosi: vienos taisyklės laikytis sunku

Pasirodo, kad savąjį įrenginį operos solistas pastatė prieš 7 metus, o virš jo – vaikų žaidimų aikštelė. Tiesa, anot specialistų, tai – visai nepavojinga. Vaikai čia gali žaisti visą laiką, išskyrus vieną valandą per metus, kuomet būtų atliekami valymo darbai.

L. Mikalauskas juokėsi, kad jam šios tvarkos sekasi laikytis gana sunkiai: „Tikrai nerekomenduoju taip niekam daryti, nes, tikriausiai, tai būtų prieš visas tvarkas, bet aš valau kas tris metus. Kada mane kas nors priverčia išvalyti. Kai kaimynai pasako, kad jie išsivalė jau 3 kartus, o aš dar nėkart, tada pakviečiu, kad atvažiuotų mūsų rajono komunalininkas, ir visa tai išvalytų.“

REKLAMA

Anot operos solisto, tokie įrenginiai yra būtini, o ir jų kaina bei išlaikymas – „nesikandžioja“. „Gal atrodo keista, kad virš kažkokių valymo įrenginių pastatyta žaidimų aikštelė, bet tai man išsprendė labai daug problemų. O šiaip aš esu labai patenkintas. Tokioms sodybvietėms įsirengti centralizuotas nuotekų sistemas praktiškai yra neįmanoma arba tai kainuotų nežmoniškus pinigus. Todėl šis sprendimas yra labai paprastas ir labai tinkamas. Ir, tarp kitko, ne toks jau ir brangus“, – pastebėjo jis.

Liudo Mikalausko namai

Dar kiek anksčiau operos solistas yra sakęs, kad į kaimą persikėlusi šeima netrukus išmoko svarbią pamoką: „Atsibosdavo, jog po darbų grįžus namo, kažkas paskambina, klausia, gal gali prilėkti, ir viskas išeina tame pačiame lygmenyje, lyg būtum darbe. Pradėjome ieškoti sodybos, kuri nuo miesto būtų atokiau bent kokius 30 kilometrų, ir kad tau parvažiavus namo, visi žinotų, kad tu parvažiavęs – ir niekas nebeskambintų. Taip, iš tikrųjų, ir pasidarė – pasirodo, kad viskas sugeba palaukti iki rytojaus – nereikia šiandien ir dabar visų darbų nudirbti.“

Tiesa, tokį persikėlimą paskatino ir artimi šeimos draugai – jie į minėtą kaimą persikėlė kiek anksčiau, o gera kaiminystė, anot L. Mikalausko, yra vienas svarbiausių dalykų. Pasirodo, kad net ir į mokyklą vaikus kaimynai veža kasdien pakaitomis.

Neverta stebėtis, kad pusę hektaro žemės turintys Mikalauskai dabar sulaukia ir daugybės svečių visais metų laikais. „Kiekvieną vasaros vakarą kepame šašlykus, privažiuoja draugų. Gyvename netoli tvenkinio, tai čia ir pirtis, ir maudymasis, o žiemą – ledo ritulys. Ir vaikai visiškai kitaip auga, nes jie visada būna lauke“, – sakė jis.

Tiesa, žinomas vyras užsiminė, kad anksčiau kai kuriuos draugus gąsdindavo atstumas, mat jie teigdavo, jog jiems iki Mikalauskų kaimo vykti yra kiek tolokai.

„Tačiau tai – visiškas pripratimo reikalas. Juo labiau, kad mano darbo specifika yra kelionės automobiliu, nuolat važiuoti į Vilnių, į Operos ir baleto teatrą. Todėl aš trūkūmų absoliučiai nematau“, – sakė jis pridėdamas, kad dabar minėtoje jų gyvenamojoje vietoje yra apsilankęs ir ne vienas žinomas žmogus.

Ištrauką iš laidos „Penkių žvaigždučių būstas“ su Liudu Mikalausku pamatysite peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje. Visą laidą galite pamatyti šeštadieniais, 10.30 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų