Jurkutė dalijasi jautria žinute: sunku apie tai pradėti kalbėti

Žiūrovų mylima aktorė, televizijos laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė vis dažniau savo socialinių tinklų sekėjams tampa atviresnė ir noriai dalijasi kasdieninio gyvenimo akimirkomis.

Jurgita Jurkutė-Širvaitė (Fotobankas)

Šį kartą moteris socialiniuose tinkluose su sekėjais pasidalijo jautria žinute.

Jurgita kreipėsi į savo gerbėjus stengdama pasiekti tuos, kuriems reikalinga pagalba: „Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėte mano žinutę ir pasidalintumėt ja su visais. T.y. žymėtumėt visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksim tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam.

LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai.

Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelę patirtį turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2.5 -3 metų laikotarpiu. Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu.

REKLAMA

Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skiria vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savyje drąsos.“

Ši tema Jurgitai yra ne svetima, moteris neteko dviejų mylimų žmonių – tėvo ir kolegos Vytauto Šapranausko.

„Mis Lietuva 2007“, aktorė J. Jurkutė kartu su V. Šapranausku vedė ne vieną televizijos projektą. Juos siejo ne tik profesiniai santykiai, bet ir asmeninė draugystė. Žinia apie V. Šapranausko savižudybę merginą sukrėtė. 2011-aisiais gyvybę sau atėmė ir jos tėvas, plungiškis Vytautas Jurkus.

„Kiekvienas galėtume praversti adresų knygutę ir paskambinti savo bičiuliui – vienišam vilkui ir kartu paminėti gyvenimą. Kadangi turiu asmeninės patirties, norėčiau pasakyti: dabar kažkas sėdi ant mėlyno debesies ir laido į jūsų širdį sėklas, iš kurių išaugs tokie ąžuolai. Tai padės suvokti, kad susikaupimas, pagarba, kito skausmo supratimas, santūrumas ir tyla būna prasmingesnė už tūkstantį skambių žodžių. Kiekvienai šeimai, kuri susidūrė su tokia situacija nėra gėda. Yra žmonės, su kuriais galima apie tai kalbėti“ , – anksčiau yra sakiusi Jurgita.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieli mano socialinio tinklo bičiuliai. Šiandien labai noriu, kad atidžiai perskaitytumėt mano žinutę ir pasidalintumėt ja su visais. T.y. žymėtumėt visus, kas gali nunešti ją iki reikiamų ausų. Tokiu atveju mes kartu pasieksim tuos, kuriems ji reikalinga ir gali tapti naujos pradžios akimirka sau ir kitam. LSMU tyrėjų grupė atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas giliau pažinti savižudybės rizikos veiksnius ir pagalbos galimybes sunkumus išgyvenantiems žmonėms. Puikiai suprantu, kaip sunku apie tai pradėti kalbėti. Tačiau stebuklas įvyksta tada, kai sulaužai tylą. Savo srities specialistai su jumis susitiks jums patogiu laiku ir absoliučiai anonimiškai. Pasidalindami savo patirtimi jūs ne tik padėsite sau, bet ir padėsite kitiems. Jūs galėsite ne tik aptarti šią patirtį, bet ir sulaukti asmeninės emocinės pagalbos ir informacijos apie pagalbos galimybes nusižudžiusųjų artimiesiems. Su jumis bendraus nuostabios ir didelę patirtį turinčios psichologės: Nida Žemaitienė, Valija Šap, Alicija Juškienė, Irina Banienė. Tyrime kviečiami dalyvauti tie, kurie išgyveno artimo savižudybę 2.5 -3 metų laikotarpiu. Jeigu jauti, kad gali, parašyk tyrimo koordinatorėms: Laura Digrytė 860371734 [email protected] Vilma Liaugaudaitė 865635778 [email protected] Jeigu tau dar reikia padrąsinimo – rašyk man. Rasim jį kartu. P.S. Nuo šviesos iki tamsos ir nuo tamsos iki šviesos mus visus kartais skira vos viena akimirka. Tegu šviesos ilgesys bus amžinas motyvas rasti savy drąsos☀️ #mentalhealthawareness #mentalhealth #inspiration #sharingiscaring


Rašyti komentarą...
a
as
2019-07-08 14:59:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
jei istikruju zmones isdrystu ir perliptu per save,tai tokiu butu kas trecia siema,,patikekite labai daug yra zmoniu kurie vos ne maldauja kad greiciau iseiti is sito pasaulio,,ir visa tai padaro musu valdzia,,ankciau gi i ausvica vesdavo ir degindavo zmones,o dabar juos lengvai pastumia i kilpa,stipresni isbega lauk is tokios salies
Atsakyti
-5

P
Pacientė
2019-07-08 23:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu net skaityti Veronikos komentarą. Kažkokie viduramžiai..........
Atsakyti
-12

P
Pacientė
2019-07-08 23:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu mūsų visuomenė būtų daugiau informuojama apie tokias ligas kaip depresija ir kiti psichiniai sutrikimai, nebijotų apie jas kalbėti ir nesigėdytų jomis sergančių artimųjų, savižudybių skaičius sumažėtų. Deja, depresija dažniausiai vadinama bloga nuotaika, ištižimu ir pan. Ligonis pats pradeda abejoti savimi, gėdytis, slėptis, o kartais nemato kitos išeities, kaip išeiti iš gyvenimo.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų