Žygdarbiškas poelgis: bepilotėmis skraidyklėmis išbadėjusiems šunims skraidina maistą ir vandenį

Ugnikalnio ir toliau kamuojamos La Palmos saloje savanoriai bepilotėmis skraidyklėmis maistą ir vandenį skraidina išbadėjusiems šunims. Daugybės keturkojų iš lava užverstų teritorijų gelbėtojai išvaduoti dar negali, tad gyvūnams padėti lieka tik toks būdas.

Liūdni vaizdai iš Todokės miestelio apylinkių La Palmos saloje. Ten pagalbos laukia dešimtys išsekusių ir smarkiai sulysusių keturkojų. Lavos įkalinti gyvūnai be maisto ir vandens gyvena jau kelias savaites, mat dėl pavojaus jų išvaduoti negali net gelbėtojai. Dėl to vietos gyventojai sumanė su dronais gyvūnams atskraidinti maisto ir vandens.

Jie žada gyvūnų gelbėjimo misiją tęsti tol, kol keturkojus išvaduoti pavyks. Tačiau įkaitusia lava besispjaudantis ugnikalnis bent kol kas nurimti neketina. Lavos liežuviai ir toliau niokoja viską savo kelyje.

Beveik prieš mėnesį išsiveržęs ugnikalnis jau palaidojo per 1200 namų ir nuklojo apie 600 hektarų salos ploto. Pastarosiomis dienomis namus palikti teko dar 700 žmonių – iš viso evakavosi jau apie 7000 La Palmos gyventojų.

„Vežu viską, ką tik galiu iš savo tetos ir senelių namų, kol tas demonas mūsų dar nepasiekė. Namas lavos kelyje. Dėl to gelbėjamės, nes su gamta nepakovosime“, – sako vietos gyventojas Enrique.

Tačiau jei manote, kad atostogautojų rojumi buvusią Kanarų salą turistai dabar aplenkia, klystate. Dalis jų į La Palmą kelionių neatšaukia ir traukia apžiūrėti viską niokojančios stichijos.

„Nenorėjau atšaukti kelionės, nes tai puiki proga padaryti gerų nuotraukų. Esu fotografijos studentas ir visus metus gaudžiau gerus kadrus, bet neabejoju, kad šie bus patys geriausi“, – įsitikinęs fotografijos studentas Eric.  

Vulkanologai iš pradžių vylėsi, kad pusšimtį metų snaudęs ugnikalnis ugnimi spjaudysis apie du mėnesius. Tačiau matydami, kad jo aktyvumas tik didėja, mokslininkai sako, kad išsiveržimas gali trukti ir ilgiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų