Raketos Afganistano prezidento neišgąsdino: tęsė kalbą netoliese aidint sprogimams

Afganistano televizija užfiksavo dramatiškus vaizdus – sostinėje Kabule sprogimai pasipylė kaip tik tuo metu, kai prezidentas su aukšto rango pareigūnais susirinko malda paminėti musulmonams šventos dienos. Net kilus mirtinai grėsmei niekas nenutraukė maldų.

Tai momentas, kai Afganistano prezidentui ir šalies elitui malda pradedant musulmonams itin svarbią Aukojimo šventę, aplink prezidentūrą ima aidėti raketų sprogimai.

Generolai, politikai ir kiti aukšto rango šalies pareigūnai bando neparodyti baimės. Malda visai šaliai rodoma per televiziją, tad net ir labiausiai nerimaujantys visomis išgalėmis stengiasi nepasiduoti panikai.

Sprogimams nesiliaujant vos vienas kitas drįsta ieškoti saugesnės vietos. Pasibaigus maldai prezidentas ruošėsi kreiptis į tautą.

Afganistanas skelbia, kad raketos smogė į tris skirtingas vietas stipriai įtvirtintoje sostinės Kabulo Žaliojoje zonoje, kurioje įsikūrusi prezidentūra ir kelios ambasados, tarp jų ir Jungtinių Valstijų. Per apšaudymą niekas nenukentėjo.

Šis išpuolis – pirmas kartas nuo visą šalį apėmusio Talibano puolimo pradžios, kai apšaudyta šalies sostinė. NATO pajėgoms pasitraukus iš Afganistano, šalies saugumo pajėgoms sunkiai sekasi suvaldyti talibų kovotojų puolimą.

Jie ir toliau skverbiasi gilyn link šalies vyriausybės vis dar kontroliuojamų miestų ir regionų centrų. Mūšiams ir toliau plečiantis, tarptautinė bendruomenė vis labiau nerimauja dėl šalyje galinčios kilti humanitarinės krizės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų