REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sukčiai vis dar randa patiklių aukų – Panevėžyje per kelias valandas policijos pareigūnu apsimetęs sukčius iš senjorių išviliojo tūkstančius eurų. Viena neteko kiek daugiau nei tūkstančio, kita – beveik 5 tūkstančių.

Sukčiai vis dar randa patiklių aukų – Panevėžyje per kelias valandas policijos pareigūnu apsimetęs sukčius iš senjorių išviliojo tūkstančius eurų. Viena neteko kiek daugiau nei tūkstančio, kita – beveik 5 tūkstančių.

REKLAMA

Tiesa, šįkart močiutėms pasisekė, policija atvykėlį iš kito Lietuvos krašto sučiupo dar tą pačią dieną. Rasti ir pinigai.

„Nu jau durnumo viršūnė“, – taip 87-erių metų panevėžietė, buvusi gydytoja kalba jau atsitokėjusi po sukčių pinklių. Moteris sako ir pati negalinti suprasti, kaip patikėjo akivaizdžia sukčių apgaule.

„Iš visų juokdavausi, kad juos apgauna ir staiga vidury dienos apgavo mane“, – sako nukentėjusi panevėžietė Irena.

Pensininkė sako, kad paskambino telefonu vyras, esą iš elektros tinklų. Pasakojo apie neva anuliuotą moters mokėjimą už elektrą, esą ji atsiskaitė padirbtais eurais. Dar sukurpė istoriją apie įkliuvusius bankininkus dėl aferų su padirbtais pinigais. Ir moterį įtikino, kad reikia patikrinti, ar jos namuose laikomi grynieji – ne padirbti.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar reikia sužinoti, kur yra tie blogi pinigai. Nu jau visiškai aišku, kad nesąmonė, o aš vistiek klausau“, – pasakoja Irena.

Moteris ir klausė, ir vykdė sukčiaus nurodymus. Jis dar telefonu pensininkei diktavo, kaip rašyti pareiškimą policijai.

REKLAMA

„Aš rašau, rašau ir dabar, sako, reikia, pasakykit jūsų pinigai yra kokiomis kupiūromis, nu tai visiška nesąmonė, o aš pasakau“, – kalba Irena.

Sukčius pensininkę įtikino, kad netrukus ateis policijos pareigūnas ir patikrins moters turimus pinigus. Bekalbant telefonu pasigirdo skambutis. Tariamas policininkas parodė neva pažymėjimą, paprašė dokumentų bei pinigų, kad galėtų patikrinti.

„Ir aš, kol padėjau tą dokumentą į stalčių, jis sako, tai aš einu dabar patikrinti ir jis išėjo, ir aš žiūriu, kad nėra tų pinigų ir tik tada man daėjo, kad čia man pavogė. Nu ir viskas, ir aš likau išsižiojusi“, – sako Irena.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris neteko 1300 eurų.

Po kelių valandų tas pats sukčius apgavo pensininkę kitame miesto gale. Vėlgi prisistatęs pareigūnu. O kai moteris atnešė neva patikrinti turimus 4700 eurų, šūsnį pinigų pamatęs įsibrovėlis nustūmė pensininkę, čiupo pinigus ir spruko.

Tiesa, senjorių pinigais sukčius ilgai nepasidžiaugė. Dar tą pačią dieną policija sučiupo įtariamąjį.

„Tai jaunas 29 metų, tačiau ne panevėžietis, ne vietinis gyventojas, Šilutės rajono gyventojas, policijai jau žinomas, anksčiau teistas. Sukčiaus pasisavinti iš moterų pinigai yra rasti ir bus grąžinti nukentėjusiosioms“, – teigia Panevėžio policijos atstovė Rasa Meištė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nukentėjusios pensininkės kaimynė sako taip pat buvusi apmulkinta sukčių, tik anksčiau.

„Paskambino man, kad pas sūnų į dirbtuves įlindo kažkoks vagis ir mano sūnus jam suknežino galvą“, – pasakoja nukentėjusi panevėžietė Marijona.

Moteris netruko surinkti santaupas ir atidavė sukčiui, kad neva, kaip tikino paskambinęs vyriškis, nukentėjęs asmuo nesikreiptų į teisėsaugą. Moteris atvira, sako buvo net gėda prisipažinti, kad taip leidosi apmulkinama.

REKLAMA

„Niekam nesakiau, tik seniokas žinojo, buvo dar gyvas“, – sako Marijona.

Turtiniai nusikaltimai – vagystės, sukčiavimai, vis dar dominuoja nusikaltimų statistikoje Lietuvoje.  

„Išviliojamos yra didžiulės sumos, nors ta pati policija ir mūsų visi socialiniai partneriai nuolat apie tai kalbame. Vėlgi lėšos turi būti laikomos ne namuose, o bankuose. Deja, mes nesame girdimi, nusikaltėliai tuo naudojasi ir paskui kartais mums tenka, deja, gaudyti vėją laukuose“, – tvirtina policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Ir nors sukčiai vis dar randa tokių patiklių aukų, kaip Panevėžyje apgautos senjorės, visgi virš 70 procentų visų sukčiavimų įvykdoma elektroninėje erdvvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų