REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės paaugliai atrado naują būdą svaigintis – į nosį ar burną jie purškiasi tualetams skirtus oro gaiviklius. Medikai įspėja – tai yra itin pavojingas svaiginimosi būdas, nes chemija, esanti oro gaiviklio buteliuke, yra itin agresyvi.

Sostinės paaugliai atrado naują būdą svaigintis – į nosį ar burną jie purškiasi tualetams skirtus oro gaiviklius. Medikai įspėja – tai yra itin pavojingas svaiginimosi būdas, nes chemija, esanti oro gaiviklio buteliuke, yra itin agresyvi.

REKLAMA

Toks svaiginimasis gali baigtis ne tik sąmonės praradimu, bet net ir mirtimi. O ir ilgalaikės pasekmės, kaip sako medikai, gali būti labai liūdnos ir baigtis psichikos ligomis.

Vilnietė rodo prieš kelias dienas darytas nuotraukas: „Čia jis draugui savo bando duoti, nors jis irgi turėjo. Čia jau jis purškiasi, tas kitas. Čia net akivaizdžiai matosi ką jis daro prie burnos prisidėjęs.“

Nuotraukose matyti, kaip du maždaug 10-12 metų paaugliai svaiginasi oro gaivikliu. Šiukšliadėžėje dar ir dabar mėtosi flakonai nuo šio purškalo. Moteris sutinka papasakoti, ką išvydusi, bet prašo veido nerodyti, baiminasi paauglių keršto.

REKLAMA
REKLAMA

„Mačiau, kai abu paaugliai purškėsi sau į burną, vienas berniukas, kai purkšdavosi į burną, tai visas hiperaktyvus tapdavo. Rėkaudavo, spardydavosi, o kitas, kai purkšteldavo sau į burną, nukrisdavo. Porai sekundžių nukrenta, pabūna, atsistoja ir vėl pasipurškia“, – sako moteris.

REKLAMA

Dar po kelių dienų, veikiausiai tuos pačius vaikus matė jau kiti, šalia šios aikštelės gyvenantys žmonės.

„Jo, vaikų žaidimų aikštelėje sėdėjo paaugliai, gal 13-15 metų, ir tą oro gaiviklį, kur mes naudojam tualete, jie tiesiog sau į burną arba į nosį“, – kalba praeivė.

Tiesa, tokia pramoga neapsėjo be policijos ir medikų. Besisvaiginant vienas paauglių, kaip sako šalia esančio daugiabučio gyventojai, pargriuvo.

„Man atrodo, kad vienas vaikinas prarado sąmonę“, – sako liudininkė.

Specialiosios tarnybos patvirtina – kvietimas buvo, tačiau atvykę nei pareigūnai, nei medikai paauglių jau nerado. Apsvaigimas yra momentinis, kaip priduria Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Gražina Viščinienė, tad visai gali būti, kad be sąmonės gulėjęs paauglys netrukus gali ramiausiai atsistoti ir nueiti lyg niekur nieko.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jos praktikoje jau pasitaikė atvejis, kai chemijos iš oro gaiviklio flakono padauginusi paauglė atsidūrė reanimacijoje. Atsitokėjusi paauglė papasakojo, kodėl taip darė.

„Ji pasakojo, kad jai čia malonumas yra. Didžiulis malonumas, ji, reiškia, išsijungia, pakaifuoja, po to vėl ji atsiranda šitame pasaulyje, realiame, ir vėl jai to norisi“, – teigia G. Viščinienė.

O noras patirti malonumą gali kainuoti ir labai brangiai. Vartojant ilgiau, sutrinka smegenų veikla, žmogus, pasak medikų, degraduoja, kaip asmenybė, jis praranda laiko ir vietos nuovoką, nesiorientuoja aplinkoje. Tokio vartojimo padariniai gali likti visam likusiam gyvenimui, gali baigtis ir mirtimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai gali būti atokūs rezultatai. Galbūt iš karto to ir nepamatysi, bet aš manau, kad mūsų neuronai žūsta šitos chemijos poveikyje, tikrai ateityje gali būti ir psichotiniai dalykai, gali būti sutrikimai asmenybės. Tai yra chemija, labai agresyvi chemija, ji yra aromatinių angliavandenilių pagrindu, alkoholio pagrindu, tai labai agresyvi medžiaga. Tai gali sukelti labai rimtus padarinius galvos smegenyse, ypač paauglių“, – teigia gydytoja.

Medikai sako, kad tokie atvejai, kai paaugliai svaiginasi oro gaivikliais, kol kas vienetiniai. Dažniau į ligos patalą pakliūna tie, kurie traukia elektroninės cigaretės dūmą, o skystis joje paauglių labai dažnai pamaišomas su žiurkių nuodais.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Esu mama, bet visai nebesuprantu šiuolaikinių tėvų ir jų vaikų. Nejau gyvena TIK telefonuose, internetuose ir neberanda laiko kalbėtis, aiškinti vaikams? O iš kitos pusės, galimai, bus natūrali at.anka, nes jų visų nesugaudys nieks - nei žmonės, nei policija, nei mokykla. Graudu tik...
Tegul dusinasi .Jokio gailescio ,kurie neturi smegenu.Idomu morgės atzalos irgi prades nuo to savo gyvenima.Laisvieciu tikslas pasiektas,Valio!
Čia tie dalykai vyksta Vilniuje nes ten gyvena žmonės kurie balsuoja už pid.. laisvės partiją ,nes tos partijos tikslas visud paverst narkomanais.Galutinė diagnozė tai narkomanų,iškrypėlių miestas nes balsuoja už tuos asnenis.Čia nano asmeninė nuomonė ir ji neskundžiama.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų