Neringa taps dar brangesnė: įvažiuoti kainuos nebe 20, o 50 eurų

Labai gali būti, kad važiuojantys mašiną į Neringą jau kitąmet susimokės pustrečio karto brangiau. Mat kurorto valdžia planuoja pabranginti vadinamąjį ekologinę rinkliavą nuo dabartinių 20-ies eurų iki 50-ies. Vietos valdžia taip viliasi sumažinti Neringoje automobilių srautus. Turizmo specialistai sako,  kad toks drastiškas pokytis Neringą gali palikti prie suskilusios geldos.

Tokios tuščios automobilių stovėjimo aikštelės Nidoje vasarą rasti neįmanomą. Vietos valdžia tikina, esą mašinomis kurortas sezono metu pergrūstas, todėl pradėta svarstyti kaip šiuos srautus pažaboti. Viena iš minčių – nuo dvidešimties iki penkiasdešimties eurų pakelti įvažiavimo, vadinamąjį, ekologinį mokestį atvykstantiems automobiliu.

„Mūsų kai kurie turistai, kai kurie labai stiprūs Neringos mylėtojai, tarybos nariams, man asmeniškai sako, jog galvokite ką daryti. Ar riboti vienaip ar kitaip, kad tų lengvųjų automobilių srautai sumažėtų ir būtų kažkoks kitas atvykimas“, – sako Neringos meras Darius Jasaitis.

Atvykstant autobusu į Neringą vienam žmogui eurą kainuoja kelto bilietas bei dar keturi eurai – vieta  autobuse. Važiuojant automobiliu už keltą tenka pakloti per dvylika eurų, o už įvažiavimą – dar dvidešimt. Vietos valdžios planai pastarąjį mokestį padidinti kone trigubai, šokiravo ir lietuvius, ir sutiktus turistus iš Karaliaučiaus.

„50 eurų yra dideli pinigai ir tai labai didelis mokestis vien tik už įvažiavimą į Kuršių neriją. Tai didelė suma“, – teigia Nidos gyventoja Silvija.

Štai, ką mano turistai:

„Mes nebevažiuosim. Ir taip pasielgs dauguma. Nemanau, kad biudžetui naudinga, kuomet pinigai neatkeliauja. Man toks sprendimas – paslaptis.”

„Tai žmonėms atsilieps. Žmonės vis teik skaičiuoja, tad papildomos išlaidos, aišku, atsilieps.“

„Mes pro sieną įvažinėjom ir jūsų pasieniečiai sako, ar girdėjot, kad tiek mokėti reikės? Net lietuvaičiai pasieniečiai stebisi.”

REKLAMA

Turizmo specialistai sako, kad tokiomis vietinių ir svečių reakcijomis stebėtis nereikėtų. Esą ,okestį padidinus, turistų iš kaimynių šalių ženkliai sumažės.

„Lietuvaičiams bus daug. Ir svečiams iš tokių aplinkinių šalių kaip Latvija ar  Lenkija. Jiems tikrai bus daug“, – sako turizmo specialistė Jurgita Neniškienė.

Tačiau penkiasdešimties eurų rinkliava – per didelė atrodo ir tolimesnių šalių piliečiams. Štai kelionės į Kuršių neriją laukiantys britai kraipo galvas:

„Jeigu važiuoji trumpam laikui ir lieki kelioms dienoms, tai per brangu. Jei dirbi ar poilsiauji savaitę ar daugiau viskas gerai. Bet trumpiems vizitams tikrai per brangu.“

„Aš manau, kad tokios kainos turistams yra per didelės ir jie važiuos kažkur kitur.“

„Manau tai bus problema. Jei norime aplankyti daug vietų, tai tikrai per brangu.“

Anot valdininkų, naujasis įvažiavimo mokestis ar kitokie automobilių srautų reguliavimo sprendimai įsigalios jau artėjančią vasarą.

 


Rašyti komentarą...
A
As
2019-10-13 19:39:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu laivas ta Neringos savivaldybe
Atsakyti
0

K
Kvailyste
2019-10-13 19:32:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip tikrai. Merui nevisi namuose.
Atsakyti
-1

R
Rolandas
2019-10-13 20:03:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siemet pirma karta su seima vaziavom. Tai isvis nesupratau kur surinktos lesos nueina.. Dviraciu takai apgailetini, iki juros net takas neapsviestas.. Kirtus gatve dega kas 3.. Tragedija ne kurortas..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų