Neeilinė policijos operacija: įkliuvo 800 narkotikų prekeivių, tarp jų – 30 lietuvių

Per tarptautinę operaciją įkliuvo daugiau kaip 800 narkotikų prekeiviai. Lietuvos policija praneša, kas sulaikyta su įvairiomis gaujomis siejamų 30 lietuvių. Tai viena didžiausių operacijų, kurioje dalyvavo ir Lietuvos teisėsaugininkai.

Tarptautinės teisėsaugininkų operacijai vadovavo Jungtinių Amerikos Valstijų Federalinių tyrimų biuras ir Narkotikų kontrolės agentūra. Per šią operaciją rasta apie 40 tonų narkotikų, įkliuvo 800 įtariamųjų.

Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis sako: „Kas liečia iš Lietuvos, buvo inicijuota 11 tarptautinių operacijų, buvo sulaikyta tiek Lietuvoje, tiek užsienio  valstybėse virš 30 Lietuvos piliečių, priklausančių įvairioms nusikalstamoms organizuotoms grupėms.“

Prokuroras Martynas Jovaiša teigia: „Iš kolegos minėtų sulaikytų Lietuvos piliečių maždaug pusė, apie 15 yra sulaikytų Lietuvos respublikoje, vykdomi keli ikiteisminiai tyrimai, dalis asmenų yra sulaikyta šią savaitę.

Vien Lietuvoje buvo sulaikyta kone pusantros tonos narkotikų. Daugiausiai tai hašišas ir kanapės. Narkotikų kiekis itin didelis, todėl visiems sulaikytiesiems Lietuvoje gresia iki penkiolikos metų kalėjimo.

„Lietuviai organizavo labai dideliu mastu narkotikų gabenimą tiek iš Ispanijos į Skandinavijos šalis, tiek į Didžiąją Britaniją, tiek iš Nyderlandų į Skandinaviją ir Jungtinę Karalystę. Pagrindiniai keliai buvo čia“, – sako R. Kiškis.

Lietuvoje atlikta daugiau nei 30 kratų.  Narkotikų prekeiviai naudojo šifruotą komunikacijos platformą. Operacija baigta vakar, ji truko beveik dvejus metus.

„Buvo uždaryta komunikacinė platforma „Anon“, platforma buvo labai paplitusi po visą pasaulį, šią platformą šifruoto ryšio naudojosi išskirtinai nusikalstamo pasaulio atstovai  įvairiose šalyse: tiek Australijoje, tiek JAV, tiek Nyderlanduose ir Skandinavų šalyse ir be abejo ir Lietuvoje. Daugiau nei 12 tūkst. vartotojų. Operacija reikėtų paminėti prasidėjo 2019 metų spalio mėnesį“, – sako R. Kiškis.

16 val. bus pabaiga pritrumpinta.Per visą šią operaciją buvo atlikta daugiau nei 700 kratų Jungtinės Amerikos Valstijose, Europos šalyse ir Australijoje. Per operaciją „Trojan Shield“ paimta daugiau kaip 8 tonos kokaino, 22 tonos hašišo ir kanapių, dvi tonos amfetamino, šešios tonos medžiagų, iš kurių gaminami narkotikai. Teisėsaugininkai pas įtariamuosius rado 250 šaunamųjų ginklų ir beveik 40 milijonų eurų įvairiomis valiutomis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų