Meksikoje tragiškas išpuolis: žuvo trys mamos ir šeši jų vaikai

Meksikoje siaubingos mormonų bendruomenės narių žudynės. Trimis automobiliais keliavusios moterys su vaikais užpultos Meksikos šiaurėje. Devyni žmonės žuvo, aštuoni vaikai išgyveno tik per stebuklą. Neabejojama, kad šie žmonės tapo atsitiktinėmis narkotikų gaujų karo aukomis.

Suvarpytas kulkų ir sudegintas. Tai – vienas iš trijų automobilių, kuriais trys motinos vežė savo vaikus. Trimis automobiliais jos keliavo Čihuahua ir Sonoros valstijose. Šis Meksikos rajonas pagarsėjęs dėl jame veikiančių prekeivių narkotikais. Automobiliai dieną judėjo kolona, nes taip saugiau, tačiau tragiško likimo septyniolikai mormonų bendruomenės narių išvengti nepavyko. Jie tapo šaltakraujiškų Meksikos banditų taikiniais. Kaip manoma, per klaidą. Nelaimės vietą apžiūrintys nužudytųjų artimieji ištikti šoko. Čia žuvo trys mamos ir šeši jų vaikai – aštuonių mėnesių dvyniai, dvimetis, dešimtmetė, vienuolikmetė ir dvylikametis.

„Šeši vaikai, trys mamos. Kur žmogiškumas? Turi būti kažkoks teisingumas. Šiandien Meksikos prezidentas sakė, kad tai laisva šalis. Ar tai ir yra laisvė? Tai nusikaltimas“, – sako šeimos narys Omar Lebaron.

Stebuklas, kad  aštuoniems vaikams išsigelbėti pavyko. Kai nusikaltėliai nušovė jo motiną ir du brolius, trylikametis Devinas paslėpė savo šešis brolius ir seseris krūmuose, apdengė juos šakomis, o pats nuėjo net 22 kilometrus ieškodamas pagalbos. Tuo tarpu dar viena septynių mėnesių mažylė paslėpta ant galinės sėdynės motinos, kuri žuvo, gyva rasta praėjus net vienuolikai valandų po kraupių žudynių. Išgyvenę vaikai pasakoja, kad vienas automobilis sustojo, kai nuleido padangą. Tada nežinia iš kur pažiro kulkos, o galiausiai mašina sprogo ir užsidegė. Netrukus nusikaltėliai susidorojo ir su netoliese buvusiais dar dviejų automobilių keleiviais.

„Jie buvo apšaudyti, nes atsidūrė netinkamoje vietoje, netinkamu laiku… Bet tai jau visai kitas kartelių žiaurumo lygis“, – teigia šeimos narys Taylor Langford. 

Apšaudytos mormonų šeimos nariai turi dvigubą Jungtinių Valstijų ir Meksikos pilietybę. Tad šį išpuolį akimirksniu pasmerkė ne tik Meksikos prezidentas, bet ir Donaldas Trumpas. Jis pasiūlė Meksikai pagalbą „kariaujant“ su narkotikų karteliais.

REKLAMA

„Kalbėsiuosi su prezidentu Trumpu ir padėkosiu jam už paramą, bet nemanau, kad šiuo atveju reikia užsienio valstybės intervencijos“, – pasakoja Meksikos prezidentas Andres Obrador.

D. Trumpas atrėžė, kad jau laikas skelbti karą Meksikos narkotikų karteliams. Anot D. Trumpo, jie tapo tokie galingi, kad jiems nugalėti reikia armijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų