Mažieji šiemet su Kalėdų seneliais bendrauja per ekranus: parodė, kaip tai vyksta

Koronavirusas ir karantinas keičia daugelio gyvenimą ir darbą – net ir Kalėdų seneliams. Priimti laiškus ir gyvai susitikti su vaikais seneliams šiemet sudėtinga, tad jie sugalvojo išeitį – pasveikinti vaikus virtualiai. Tiek darželiuose, mokyklose ar namuose. Kaip mažiesiems per kompiuterio ekranus sekasi bendrauti su Kalėdų seneliais, ir kaip toks bendravimas vyks per pačias šventes?

Šešiametis Emilis su savo mažuoju broliuku – virtualiame susitikime su Kalėdų seneliu. Žaidimai, pokalbiai, juokas. Žinoma, tai ne tas pats, kas gyvai patampyti seneliui už barzdos, tikrinant, ar ji tikra. Tačiau mažiesiems, matosi, linksma.

Prie koronaviruso situacijos teko prisitaikyti ir viso pasaulio seneliams. Rasti būdų, kaip susitikti su vaikais, kuomet kontaktai apriboti.

Su Emiliu bendraujantis Kalėdų senelis Aleksandras  pasakoja, kad karantino metu, prieš šventes, tenka pereiti prie kitokių susitikimų – virtualių. Nes pajusti šventę dvasią, net ir tokiomis sąlygomis – būtina.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mažieji šiemet su Kalėdų seneliais bendrauja per ekranus: parodė, kaip sekasi naujos tradicijos

„Nu, žinokit, kas bebūtų, kovidukas, koroniukas, karantinukai, bet Kalėdos visą laiką bus visiems, visiems ir geriems, ir nelabai galbūt geriems, bet šventės lieka šventėm“, – sako Kalėdų senelis Aleksandras Karpavičius.

Kalėdų senelis pasakoja, kad nuotolinių užsakymų netrūksta. Senelis sugalvojo ir šventinę programą, specialiai pritaikyta virtualiems sveikinimams ir šventėms.

„Šiemet mes tokie labai atsargūs Kalėdų seneliai. Saugojam ir vaikučius, ir tėvelius, ir senelius ir mes bendraujame jau kaip šiuolaikiški seneliai. Mane kol nykštukai išmokino va čia spaudinėt mygtukus... Turiu tokį kompiuterį, visokių programų čia yra, ir mes bendraujame online“, – pasakoja A. Karpavičius.

Ir nors virtualių Kalėdinių sveikinimų paklausa išaugusi, visgi net ir didelio pavojaus užsikrėsti koronavurusu laikotarpiu kai kurie seneliai sulaukia ir gyvo kontakto užsakymų…. Ir jų neatsisako.

REKLAMA

„Aš asmeniškai pasisakau už gyvą bendravimą. Vis tiek atėjus mes čia nesiglėbesčiuosim, laikysimės visų rekomendacijų, būsim su pirštinėm, jeigu reikės tuo metu ir kaukes užsidėsim. Nors mes ir taip jau su tom kaukėm, tom barzdom didelėm. Ir akiniais dideliais.  Tai aš su vienais bendrausiu nuotoliniu būdu, o pas kitus ir ateisiu. Tiek į namus ateisiu, tiek į darželius ateisiu, tiek pas save į rezidenciją pasikviesiu“, – teigia Kalėdų senelis Darius Gimžauskas.

Kalėdų seneliams dabar pats darbymetis, reikia atidžiai skaityti vaikų laiškus, įsidėmėti vaikų norus, ir ruošti dovanėles. Kai kuriuos Kalėdų senelius, mokyklos, darželiai ar kitos šventes organizuojančios įstaigos sugalvoja pasikviesti į neįprastas erdves.

„Sumastė sugalvojo tokį susitikimą su Kalėdų seneliu miške. Tam, kad laikytis tų atstumų. Taisyklių nepažeisti, žinoma, su kaukytėm. Tai visgi bando susiorganizuoti susitikimus su Kalėdų seneliu miške“, – kalbėjo Kalėdų senelis Evgenij Moskvičiov.

Kalėdų seneliai neslepia, kad šiais metais, kuomet organizuojant šventes sunkiai įmanoma, paslaugų kainos krito.

„Atpigo pas mus, kadangi situacija pablogėjusi visoje šalyje. Ir su pinigėliais sunkoka, taigi nusprendėme sumažinti ir mes tą kainytę“, – sako E. Moskvičiov.

Nuotolinio skambučio kaina kainuoja apie penkiolika eurų. Gyvo susitikimo – nuo keturiasdešimties.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų