Liūdni vaizdai iš Šri Lankos: ieškodami maisto drambliai traukia į jiems mirtinus sąvartynus

Neįtikėtinas ir tuo pačiu itin liūdnas vaizdas iš Šri Lankos, kurioje gyvena tūkstančiai didingų dramblių. Pastaruosius vis dažniau traukia į didžiuosius sąvartynus ieškoti maisto likučių. O kartu su maistu prisivalgo ir plastiko, nuo kurio vėliau miršta.

Šri Lankos rytuose, Amparos rajono milžiniškame sąvartyne – ne vien paukščiai ieško gardaus kąsnelio. Akys jūsų neapgauna – šiukšlėse rausiasi drambliai. Didingų gyvūnų kaimenė šiukšlyne iš paukščio skrydžio filmuota vos prieš porą dienų. Ir nors mums šis vaizdas neįprastas, Šri Lankos aplinkosaugininkai sako, kad šis liūdnas reiškinys šalies sąvartynuose jau tampa kasdienybe.

 Amparos rajone – sąvartynas pradėtas pilti prieš maždaug dešimtmetį, nuostabios gamtos apsaugos zonos pašonėje: kaip tik toje vietoje, kur driekiasi dramblių judėjimo koridoriai. Tad galiūnai ir pradėjo čia lankytis ieškodami maisto. Jų nesustabdė ir elektriniai atitvarai. Deja liūdnas ne tik vaizdas: rankiodami dar nesupuvusius vaisius drambliai sąvartyne prisičiaumoja ir plastiko. Ir dėl to miršta. Pernai čia nugaišo rekordinis skaičius – 361 dramblys. Be to pakeliui į sąvartyną drambliai užsuka ir į gyvenvietes, jose per metus pražudydami iki 80-ies žmonių.

Žmonijos nesugebėjimas po savęs palikti švaros akivaizdžiai matomas ir už kiek daugiau nei 2000 km į šiaurę nuo šios vietos – Indijos sostinės Naujojo Delio pašonėje. Miesto pakraščiuose kaupiasi neįtikėtinos šiukšlių krūvos. 18 mln. gyventojų megapolio pašonėje augantys šiukšlių kalnai ne tik dvokia, bet ir nuolat dega – smilkstančių šiukšlių dūmais priversti kvėpuoti miestiečiai, ką jau kalbėti apie didelę automobilių ir gamyklų oro taršą. Pasak vietos pareigūnų – augantys šiukšlių kalnai tampa nesuvaldoma problema.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų