Laidoje „Farai“ – nematyti vaizdai iš migrantų maišto Rukloje: priešakinėse linijose buvo moterys ir vaikai

Rugsėjo 25-ąją Ruklos pabėgėlių priėmimo centre buvo kilęs nelegalių migrantų maištas. Jie protestavo dėl prastų gyvenimo sąlygų, o neramumų metu iš centro pasišalino 21 asmuo. TV3 televizijos laidoje „Farai“ pasirodė epizodas, kuriame nufilmuota, kas tądien dėjosi Rukloje ir kaip pareigūnai tvarkėsi su kilusiu maištu.

Kaip matyti vaizdo įraše, į pabėgėlių priėmimo centrą buvo iškviestos papildomos policijos pajėgos. Pastiprinimas kviestas, nes, pirminiais duomenimis, paspruko grupė nelegalių imigrantų.

Atvykusius pareigūnus ir laidos „Farai“ operatorių pasitiko žinia, kad pabėgėliai buvo sugrąžinti į centrą. Visgi iš centro teritorijos sklindantis triukšmas tapo tarsi perspėjimu, kad reikia būti budriems ir patruliuoti vietoje.

Kitoje tvoros pusėje skambėjo skanduotės. Smalsesni stovyklos gyventojai pasilipo aukščiau, kad toliau matytų ir galėtų nufilmuoti. Pabėgėliai elgėsi koordinuotai. Pirmiausia buvo bandyta nusukti teritoriją apšviečiančias lempas.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Laidoje „Farai“ – nematyti vaizdai iš migrantų maišto Rukloje: priešakinėse linijose – moterys ir vaikai

Priešakinėse linijose – vaikai ir moterys

Kuo toliau, tuo labiau kilo įtampa. Nors stovyklos gyventojai šaukė sava kalba, tačiau pareigūnai jų žodžius suprato – jie nepatenkinti buvimo Lietuvoje sąlygomis.

Migrantai ėmėsi taktikos, kuri esą yra „sena kaip pasaulis“. Į priešakines linijas jie siuntė moteris ir vaikus, taip bandydami išvengti griežtesnio policijos atsako į neramumus.

Vartai ir tvora nėra labai tvirti ar specialiai pritaikyti atlaikyti apkrovas – nėra nei korcentinos, nei kitų saugumo priemonių, atgrasančių niokoti.

Policininkai pasiruošė ir ašarines dujas, nes jie nežinojo, kaip viskas pasisuks, todėl jie turėjo būti pasirengę. 

Vos tik įtampa nuslūgdavo vienoje stovyklavietės pusėje, sąmyšis kildavo kitoje, todėl pareigūnams reikėjo bėgioti pirmyn ir atgal, niekam neleisti prasmukti nepastebėtam. Teritorija didelė, todėl viską aprėpti pareigūnams buvo sunku. Kol vienoje vietoje buvo protestuojama, kitoje buvo bandoma tyliai pasprukti. 

Prie vartų sustoję paaugliai ir vaikai skandavo, o tolėliau juos stebėjo vyrai. Tuometu kitoje vietoje prie tvoros tinklo prilipusios moterys su vaikais kėlė didelį triukšmą, o jiems iš šonų taip pat stovyniavo vyrai.

Panaudojo ašarines dujas

Pareigūnai vis įspėdavo migrantus trauktis toliau, tačiau įspėjimai suveikdavo labai trumpam laikui. 

Kaip matyti laidos „Farai“ epizode, vieną iš vaikų turėjo apžiūrėti medikai. Nenustatę jokio sveikatos sutrikimo vaiką ir mamą pareigūnai palydėjo atgal į centrą. Tačiau moteris tuo buvo labai nepatenkinta ir, kaip matyti vaizdo įraše, priešinosi, bet veltui.

REKLAMA

Vyrai toliau stovėjo susikišę rankas į kišenes ir stebėjo kaip moterys, vaikai ir paaugliai vertė vartus. Medikų apžiūrėta moteris labai aktyviai prisijungė prie protestuotojų ir kibo versti tvoros.

Tuo metu vienas vyrukas galvojo, kad pareigūnai nematys ir pabandė peršokti per tvorą. Tačiau jam nepavyko, o policijos pareigūnas panaudojo dujas prieš vyriškį, bandžiusį peršokti per tvorą. Dar viena čiurkšlę pareigūnas nukreipė į viršų ir į šoną, kad įsiaudrinę protestuotojai atsitrauktų. 

Kaip baigėsi situacija, žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ruklos pabėgėlių centre gyvena apie 400 nelegalų. Po rugsėjo 25-ąją kilusių neramumų Viešojo saugumo tarnybos vadas teigė, kad tądien migrantai surengė eilinį protestą, reikalaudami juos paleisti į laisvę, o daliai pavyko ir pasprukti.

„Viso šiai dienai Rukloje yra pasišalinę 21 asmuo, kol kas nei vienas negrąžintas į stovyklavietę. Perskaičiavus trūksta 21, bet manoma, kad to mitingo metu vakar. Kad atkreiptų dėmesį, matyt, apsaugos, tuo metu kažkas ir pasinaudojo, pasišalino. Bet yra aplinkybių nenustatyta, tai tikrai sunku kažką patvirtinti, kuriuo metu jie  pasišalino“, – kitą dieną po migrantų maišto kalbėjo Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius. 

Rugsėjo 26-osios rytą Lietuvą apskriejo žinia, kad mirė tame pačiame Ruklos pabėgėlių centre gyvenęs 11-metis berniukas. Vaikas turėjo negalią ir buvo gimęs 2010 m. Ruklos pabėgėlių pagalbos centro (PPC) vadovė pažymėjo, kad vaikui ir jo tėvui buvo nedelsiant suteikta visa reikalinga pagalba, tačiau gyvybės išsaugoti nepavyko. 

Plačiau apie šią situaciją skaitykite čia.

Laidą „Farai“ žiūrėkite kiekvieną ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:


Rašyti komentarą...
E
Ena
2021-10-08 18:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės laukia sprendimo ir nutarimo- kada vyks deportacija?Gal laukia, kada patys lietuviai kels neramumus dėl šitų laukinių buvimo ir mūsų išnaudojimo-viskas įskaičiuota!!!!!
Atsakyti
0

m
marija
2021-10-08 18:09:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerai apmokyti teroristai...tokiems jokio gailesčio
Atsakyti
-1

G
Gintas
2021-10-09 11:45:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidalinusius uzdaryt y pravenus gales pajuodeliai ten bangas kelt ir kaip visada dengiasi savo ziurkem ir urodais vsikais dar baisi tragedija kad nugaiso vienas kuo daugiau tu geriau maziau bedu,dar juos gydyt naikint visus ir bobas ir vaikus urodus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų