Į Meką suplūdo piligrimai: pirmąkart istorijoje šventyklą saugo ne vyrai

Kaukėti piligrimai traukia prie milžiniškos scenos Mekoje. Baltais ir juodais drabužiais apsirengę žmonės į sieną mėto akmenis. Tiesa, ne šiaip sau – tai „velnio užmėtymo akmenimis“ ritualas.

Šiomis dienomis Mekoje vyksta kasmetinis hadžas – musulmonų piligrimų kelionė, kurios metu jie atlieka religines apeigas. Tai yra vienas iš penkių pagrindinių įsakymų, kurių privalo laikytis kiekvienas musulmonas. Hadžo metu tikintieji septynis kartus apeina Kaabos šventyklą.

Žalius skėčius išskleidę tikintieji suka ratus aplink šventyklą ir atlieka šį ritualą. Po to jie turi bėgti tarp Safos ir Marvos kalvų. Musulmonas, atlikęs hadžą, gauna hadžijaus garbės titulą. Kiekvienas musulmonas šią piligriminę kelionę turėtų atlikti bent kartą gyvenime.

Tiesa, šiais metais piligriminė kelionė skiriasi ne tik tuo, kad visi privalo dėvėti apsaugines kaukes. Meką pirmąkart istorijoje saugo Saudo Arabijos moterys.

„Aš esu karė, specializuojuosi psichologijoje. Į kariuomenę atėjau paskatinta savo šeimos ir dabar tarnauju gailestingumo prašantiems Mekos svečiams. Tarnauti religijai, šaliai ir jiems – mums didžiulis pasiekimas ir pasididžiavimas“, – sako Meką sauganti karė Samar.

Baigiau ekonomikos ir vadybos kolegiją. Didžiuojuosi galėdama tarnauti gailestingumo svečiams. Nėra jokio kito darbo, kurį būtų galima palyginti su pagalba jiems“, – prisistato kita karė Mona.

113-os moterų karių pajėgos, dislokuotos Mekoje, suburtos prieš kelis mėnesius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų