DIENOS PJŪVIS. Premjero Skvernelio interviu – kaip gyvensime po karantino?

Kitą savaitę Lietuvoje bus atšauktas tris mėnesius besitęsęs karantinas, tačiau dalis suvaržymų po jo vis dar liks. Kaip Lietuva gyvens po karantino, naujienų portale tv3.lt pokalbis su premjeru Sauliumi Skverneliu.

Vyriausybė nuo birželio 17 d., trečiadienio, Lietuvoje atšaukia karantiną. Tiesa, didelė dalis draudimų Lietuvoje vis dar galios. Šalyje ir toliau negalės įprastu rėžimu veikti naktiniai klubai, barai, gydymo įstaigos, toliau bus ribojimas ir gyventojų judėjimas tarp valstybių. 

Užbaigus karantiną privalomos taisyklės virs rekomendacijomis. Dabar iš užsienio kelionių grįžę gyventojai neprivalo tirtis dėl koronaviruso. Nuo birželio 17-osios kirpykloje ar parduotuvėje, anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, dėvėti kaukę taip pat nebus privaloma.

Tiesa, yra išimčių. Nors karantinas baigsis birželio 17-ąją, ekstremali situacija, kuri buvo paskelbta dar vasario 2-ąją, nebus atšaukta. Dėl to dalis reikalavimų liks galioti.

„Judėjimo apribojimai, masinių renginių apribojimai. Tam tikri nurodymai dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paliekant rekomendacijas prioritetą teikti nuotolinėms konsultacijoms ir panašiai“, – yra sakęs A. Veryga.

Tai reiškia, kad poliklinikose ir ligoninėse toliau bus paisoma sugriežtintų taisyklių, o reginiuose toliau ribojamas žmonių skaičius. Naktiniams barams, klubams dar nebus leista grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Nedžiūgauja ir grožio salonai. Esą tik kai visi karantino sušvelninamai bus oficialiai surašyti popieriuje, bus galima kalbėti apie sąlygų pagerėjimą.

Vyriausybė trečiadienį svarstė ne tik karantino pabaigos, bet ir koronaviruso valdymo strategijos priemonių planą. Jame žadama iki birželio pabaigos pasiekti, kad tyrimai dėl koronaviruso būtų atlikti ne vėliau kaip per parą nuo mėginių paėmimo.

Kalbama apie asmens apsaugos priemonių rezervo plėtimą bei apie specialią koronaviruso pacientams skirtą modulinę ligoninę.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat pritarė, kad nuo birželio 12 dienos būtų panaikinta sienos kontrolė su Lenkija, taip pat leista atnaujinti reguliariuosius skrydžius į Lietuvą iš Airijos, Ispanijos, Italijos, Graikijos, Kroatijos bei Kipro.

Atvykusiems privalomai izoliuotis nebereikės.

Ministrai pakeitė ir Covid-19-a rizikos grupės apibrėžimą. Į šią grupę asmenys bus įtraukiame ne nuo 60-ies, o nuo 65-erių metų amžiaus.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-06-11 13:55:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau valdžiažmogiai su skverneliu priešakyje gyvens kaip iki šiol - tik gerai. Na o "brangūs rinkėjai" gali gyventi kaip išmanantys ir valgydami skvernelio pažadus :)))))))
Atsakyti
-4

J
Jane
2020-06-11 14:00:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal tapkit patys samoningi viena karta ar jau tokie durni kad be suvarzymu nebegalit gyvent nevazuokit i kur negalima ir negryzkit is kur negalima juk sau ir savo artimiems darot blogai ar amziais kazkas dabar tures kazkas paemes vedzioti uz rankos kazkokia mazvaikiu valstybe
Atsakyti
-2

P
Petras
2020-06-11 13:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lenkija sienas su LT atveria nuo birželio 13d. , LT vyriausybe atveria sieną su Lenkija nuo birželio 12 dienos
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų