DIENOS PJŪVIS. Kada sugriežtintas karantinas duos rezultatų?

Lietuvoje nemažėjant užsikrėtimų Covid-19 skaičiui, naujoji Vyriausybė pratęsė karantiną ir jį reikšmingai sugriežtino. Visi naujausi apribojimai įsigalioja nuo gruodžio 16 d., trečiadienio, o karantinas pratęstas iki sausio 31 d. Tačiau kada sugriežtintas karantinas duos rezultatų?

Apie tai – portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė nustatė, jog judėjimas bent pusantro mėnesio bus leidžiamas tik esant būtinybei. 

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. 24 val. palikti gyvenamąją vietą leidžiama tik vykstant į darbą ar darbo reikalais, vykstant apsipirkti, į nuosavą nekilnojamojo turto objektą, laidotuves, sveikatos priežiūros įstaigas, prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Tiesa, pažymima, kad asmenims galima pasivaikščioti lauke, tačiau tik su tos pačios šeimos nariais ar vieno namų ūkio gyventojais.

Draudimas judėti šalies viduje

Taip pat šventiniu laikotarpiu – nuo gruodžio 16 d. iki sausio 3 d. 24 val. – Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų.

Išimtys numatomos, kai vykstama dėl giminaičių mirties, atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos.

Taip pat išimtis numatoma asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nes joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Ir tai – dar ne viskas. Daugiau apie nuo trečiadienio įsigaliosiančius draudimus skaitykite Monikos Kasnikovskytės tekste: „Griežtesnis karantinas Lietuvoje: štai kas keičiasi nuo trečiadienio“

Pokalbį su mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų