DIENOS PJŪVIS. Laisvės partija – kokie jos šansai tapti viena didžiųjų politikos žaidėjų?

Šių metų Seimo rinkimuose pirmą kartą dalyvaus liberalios krypties Laisvės partija. Partijos sąrašą į rinkimus ves Aušrinė Armonaitė, kuri dar praėjusių metų birželį kartu su Remigijumi Šimašiumi ir bendražygiais įsteigė šią liberalios krypties partiją. Birželio pabaigoje skelbtos „Vilmorus“ apklausos duomenimis, už Laisvės partiją spalio 11 dieną vyksiančiuose rinkimuose balsuotų apie 2 proc. rinkėjų. Tad kokie yra Laisvės partijos šansai tapti viena didžiųjų politikos žaidėjų?

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su Laisvės partijos pirmininke Aušrine Armonaite.

Portalas tv3.lt primena, rugsėjo 8-ąją Laisvės partija pristatė savo rinkimų programą. Švietimo tematika, kaip tai teigė Laisvės partijos nariai, jiems yra Nr. 1.

„Viskas prasideda nuo švietimo, todėl norime pirmiausia pokyčių mūsų mokyklose. Programos turi būti atnaujintos ir pagaliau atitikti šiuolaikines realijas. Pirmiausia, kad vaikai būtų ugdomi ne tik išlaikyti kontrolinį, bet ir patirti realią brandą. Kad būtų mokomi IT ne kaip atskiro dalyko, o kaip trečios ar ketvirtos kalbos“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Partijos pirmininkė kalbėjo, kad mokyklose turi būti ypatingai svarbi savižudybių ir patyčių prevencija. A. Armonaitė priminė skaudžią statistiką, kad Lietuva pirmauja pagal savižudybių ir patyčių skaičių. Partija siektų tai sumažinti.

„Manome, kad 3 proc. BVP turime skirti mokslui“, – pažymėjo Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė.

„Susikūrėme tam, kad Lietuvos politikoje būtų mažiau pykčio, o daugiau džiaugsmo. Kad Lietuvos politikoje būtų daugiau pasitikėjimo ir mažiau draudimų ir baudimų. Kad būtų galvojama daugiau apie ateitį ir mažiau nagrinėjama ir pykstamasi dėl ateities“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė.

Rinkimų programos koordinatorė Ieva Pakarklytė kalbėjo, kad žmogaus teisės yra demokratijos pagrindas: „Lietuva kaip valstybė turi veikti visiems lygiai, nepriklausomai nuo lyties, pažiūrų, negalios ir kitų dalykų.

REKLAMA

Todėl mes užtikrinsime LGBT + asmenims teisę įteisinti savo šeimos santykius. Sieksime Civilinio kodekso pakeitimų, kad būtų sureaguliuoti tos pačios lyties ir skirtingų lyčių šeimos partnerystės santykiai. Ir inicijuosime Konstitucijos pataisą, leisiančią tos pačios lyties šeimoms sudaryti civilinę santuoką“.

Rinkimų programos koordinatorė teigė, kad sieks vienodų atlyginimų tiek vyrams, tiek moterims ir sumažins užmokesčio atotrūkį. Sieks pakeisti nuostatas, kad nuo mažų dienų darbai nebūtų skirstomi į vyriškus ir moteriškus.

„Per 15 metų nepadarėme jokios pažangos – tai lyčių lygybės reitingas“, – sakė Rinkimų programos koordinatorė Ieva Pakarklytė.

Laisvės partija teigė neįvesianti naujų mokesčių, siūlys sumažinti gyventojų pajamų mokestį iki 15 proc., paramą kuriantiems darbo vietas. Žadėjo naujas įmones dvejus metus atleisti nuo mokesčių, paramą startuoliams ir mikro įmonėms iki 10 žmonių, radikaliai mažinti biurokratiją. Partijos siekis – kad Lietuva užimtų pirmą vietą verslo aplinką vertinančiame Pasaulio banko reitinge „Doing Business“ (šiuo metu Lietuva yra 11-oje pozicijoje).

Sprendžiant koronaviruso krizę partija siūlo labiau pasitikėti pilietine visuomene bei privačiu sektoriumi ir modernizuoti valstybės aparatą. „Ko labai aiškiai pasigedome ir ką reikėtų užtikrinti ateityje – pirmiausiai tiesos sakymas, ne įprastas baltarusiškas informacijos slėpimas, kad visko turim, nors neturim, ir du mėnesiai prarandami“, – teigė R. Šimašius.

Jo teigimu, Lietuva turi galimybę iš COVID-19 situacijos išeiti „pozityviai pasikeitusi, modernizavusi savo valstybės aparatą, kad jis būtų labiau atsparus, pasiruošęs ir lankstus veikti įvairiomis sąlygomis, labiau įtraukiantis ir pasitikintis“. Laisvės partija mano, kad reikia stiprinti pirminį priežiūros paslaugų lygį, kad būtų užkirstas kelias ligoms, kuo anksčiau.

REKLAMA

Laisvės partijos pirmininkė aiškino, kad taip sukrito, jog su Liberalų sąjūdžio pirmininkais nekonkuruos kai kuriuose vienmandatėse apygardose, bet tikino, kad jokio formalaus sutarimo nebuvo. A. Armonaitė teigė, kad kanapių legalizavimo ir LGBT klausimai yra patys svarbiausi kai kurioms žmonių grupėms, todėl šie klausimai yra itin svarbūs.

Kiek mandatų tikisi Seime, Laisvės partija neatsakė: „100 tūkst. balsų ir plius vienmandatės. Kandidatas į premjerus yra Remigijus Šimašius.“

R. Šimašius tikino, kad būtų sunku palikti Vilniaus miesto mero postą, bet Lietuvoje yra ne tik Vilnius, o jei žmonės pasitiki jų partija, todėl yra pasiryžęs būti premjeru.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2020-09-18 14:31:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagrindiniai klausimai Laisvės partijos programoje absoliučiai VIEN apie rūpestį seksualinėmis mažumomis. Tai parodo tų žmonių suktumą ir siekį suklaidinti mažai informuotus rinkėjus, pasivadinus Laisvės vardu. O kodėl ne LGBT partija (???????) jeigu bus atstovaujama VIEN jiems? Įdomu tai, kad straipsnyje stengiamasi kuo mažiau minėti seksualines mažumas ir tuo klaidinti žmones! Nepatingėkite, kituose šaltiniuose susiraskite pilną šios partijos programą! Tai, jog bandoma rinkėjus vertinti kaip nesusipratėlius, kiekvieno žmogaus savigarba turėtų "Laisvės" partijai ištarti NE!
Atsakyti
-5

v
vilnietis
2020-09-18 14:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
sita partija dirba soroso fondui ..ne LIETUVOS naudai..NIEKADA .. nerinsiu ir kitiems pasakysiu ..tai narkomanai..
Atsakyti
-9

m
magdutė
2020-09-18 14:38:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip tikrai ji yra šūdo gabalas,Taip pati sakė.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų