JT: Sirijos režimas Idlibo provincijoje vykdė karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui

Rusijos remiamas Sirijos režimas Idlibo provincijoje vykdė karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. Tai skelbia Jungtinės Tautos. Tuo tarpu Rusija vetavo organizacijos rezoliuciją dėl humanitarinės pagalbos tiekimo karo kamuojamiems žmonėms.

Prieš keturis mėnesius Rusijos remiamas Sirijos diktatorius Basharas al Assadas pradėjo Idlibo – paskutinio sukilėlių bastiono – puolimą. Tuomet režimo taikiniais tapo ligoninės, mokyklos, vietos turgūs ir civilių gyvenamieji rajonai.

Per šiuos išpuolius žuvo šimtai žmonių, o maždaug milijonui teko palikti namus. Jungtinės Tautos dabar pateikė išvadą, kad šie Rusijos aviacijos ir B. al Assado režimo smūgiai prilygsta karo nusikaltimams, nes jų metu režimas nesirinkdamas smūgdavo civiliams rajonams, tyčia taikėsi į saugomus objektus.

Iš viso Jungtinės Tautos ištyrė 52 nuo praėjusių metų lapkričio iki šio birželio įvykdytus išpuolius Sirijoje ir patvirtino, kad 47 jų surengė Rusijos remiamos vyriausybės pajėgos, kitus – teroristinės grupuotės.

„Daugiau nei milijonui žmonių teko palikti namus įvairiose Idlibo provincijos dalyse, kenčiant bombardavimus ir terorą. Nusikaltimus vykdė visos pusės ir tai – nusikaltimas žmoniškumui. Vaikai buvo bombarduojami mokyklose, jų tėvai turguose, ligoniai ligoninėse, bombarduojamos buvo net šeimos, kurios mėgino nuo šio siaubo pabėgti“, – sako Jungtinių Tautų atstovas Paulo Pinheiro.

REKLAMA

Sutapimas ar ne, tačiau būtent po šio pareiškimo Rusija kartu su Kinija vetavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliuciją, pagal kurią dar metams būtų pratęstas penktadienį besibaigiantis humanitarinės pagalbos į Siriją judėjimas per Turkijos sieną dviejuose punktuose.

Per vieną jų humanitarinė pagalba tiekiama beveik 4 milijonams Idlibo regione gyvenančių žmonių. Maskva nori, kad minėtas terminas būtų pratęstas pusmečiui, o humanitarinė pagalba karo kamuojamiems žmonėms keliautų tik per vieną punktą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų