Prie medžių prisirakinusi aktyvistė iš Šiaulių gavo baudą

Antrą kartą prieš teismą stojo Šiaulių bulvare prie liepų prisirakinusi ir taip medžius nuo pjovimo gynusi moteris. Tai jau antra protesto akcija, už kurią moteriai tenka atsakyti – jai surašyti administracinės drausmės pažeidimo protokolai. Pati šiaulietė savo kaltę pripažįsta, tačiau tik iš dalies.

Aktyvistė Regina Žemaitė, protestuodama prieš kertamus medžius Šiaulių bulvare, prisirišo prie vienos iš liepų. Po ilgų įkalbinėjimų ir pažado, kad medis nebus kertamas, moteris sutiko išeiti iš aptvertos teritorijos. Kitą rytą medis vis tik buvo nukirstas. Po kelių savaičių Žemaitė vėl prisirakino prie kitame bulvaro gale stovėjusios liepos, tuomet policijos pareigūnai protestuotoją išnešė nešte.

Dėl policijos pareigūnų teisėtų nurodymo nevykdymo Reginai Žemaitei surašyti du administracinės drausmės pažeidimo protokolai.

Šiandien teisme moteris nesiteikė bendrauti su žiniasklaida.

„Neturiu jokių komentarų“, – sakė moteris.

Tylėjimo taktiką moteris pasirinko ir bendraudama su teisėju. Policininkams pripažino savo kaltę tik dėl to, kad nelegaliai pateko į aptvertą teritoriją, o gailisi tik dėl to, kad kitą rytą vėl neatėjo prisirakinti prie medžio, taip leisdama jį nupjauti.

Palaikyti bendramintės atėjusi kita šiaulietė sako, kad teismo galėjo ir nebūti, jei savivaldybėje medžių gynėjai būtų išklausyti.

REKLAMA

„Geriau jų nebūtų. Norėtume, kad savivaldybės valdžia, administracija su žmonėmis kalbėtųsi. Tada tikrai bylų nereikėtų ir miestas nuo to laimėtų, surastų bendrą sprendimą su bendruomenėmis. Yra kaip yra, dabar yra byla. Atėjom palaikyti.“

Už pirmąjį nusižengimą Reginai Žemaitei teismas paskyrė 90 eurų baudą, tačiau šį nutarimą šiaulietė apskundė. Už antrą kartą įstatymas numato baudą iki 140 eurų.

Trečiadienį teismas nusprendė kitame posėdyje, kuris vyks po savaitės, apklausti pareigūnus ir tuomet priimti nutartį.

Šiauliuose ir toliau aktyviai vyksta atnaujinimo darbai, planuojam kirsti senus medžius, tad tokių protestų galima laukti ir daugiau.


Rašyti komentarą...
G
Gėda
2019-11-13 22:57:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda teisėjams ir Šiaulių savivaldybei už savo plaučių žalą pjaunant medžius ir už protingų žmonių baudimą!
Liūdna, kad ES pinigai būna svarbiau už šiauliečių sveikatą...
Atsakyti
-6

V
Va
2019-11-14 09:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geri moters norai turėti žalią miestą Lietuvoj baudžiami. Kas nustatė ir žino ar Šiaulių savivaldybė atitiko LR Konstitucijos reikalavimą ir vykdė rinkėjų daugumos valią?
Atsakyti
-2

E
Elena
2019-11-14 19:04:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš gerbiu šią moterį!! Jei visi taip būtų protestavo, jokių bylų nebūtų buvę!!! Medžiai bejėgiai prieš pinigų mylėtojus, todėl medžius Turi ginti žmonės!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų