Vyriausybė siūlo didinti finansų sektoriaus stabilumą

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama didinti finansų sektoriaus stabilumą, praneša Finansų ministerija. 

Finansų ministrės Gintarės Skaistės teigimu, patobulintas reglamentavimas sudarys sąlygas kredito įstaigoms išlaikyti stiprias kapitalo ir likvidumo pozicijas kartu išsaugant įstaigų konkurencingumą, ir prisidėti prie tvaraus ekonominės veiklos finansavimo.

„Įstaigų žlugimo atveju – prisidės prie sklandaus jų pertvarkymo užtikrinant, kad nuostolius visų pirma padengtų akcininkai ir kiti stambūs kreditoriai, o ne mokesčių mokėtojai. Taip būtų geriau užtikrinamas finansinis stabilumas“, – pranešime sako G. Skaistė. 

Finansų ministerijos parengtais Finansinio tvarumo įstatymo ir Bankų įstatymo projektais tikslinamas bankams nustatomo minimalaus nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų dydžio reikalavimo taikymas, siekiant banko pertvarkymo atveju efektyviau pritaikyti gelbėjimo privačiomis lėšomis priemonę.

Projektais taip pat siekiama išplėsti subjektų, teikiančių duomenis į Lietuvos banko tvarkomą Paskolų rizikos duomenų bazę, apimtį, pašalinti praktikoje pastebėtus įstatymų trūkumus ir užtikrinti didesnį teisinį aiškumą.

Teikiamais įstatymų projektais į nacionalinę teisę perkeliamos su kredito ir kitų įstaigų veiklos reglamentavimu susijusias Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų