Vyriausybė pritarė dalies pensijų perskaičiavimui: kam pinigų teks daugiau?

Trečiadienį Vyriausybė pritarė nutarimo projektui, kuriuo pritariama naujoms Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisoms. Jas galutinai priėmus, bus perskaičiuota dalis nuo 2018 m. paskirtų pensijų.

Atitinkamą projektą parengė Seimo Peticijų komisija patenkinusi dviejų asmenų peticiją „Dėl senatvės pensijos apskaičiavimo dirbančiam neįgaliajam“.

Anot komisijos, siekiant pagerinti neįgaliųjų padėtį, tikslinga pakeisti įstatymą ir nustatyti, kad, jeigu naudinga, asmenims, iki senatvės pensijos gavusiems netekto darbingumo pensijas, apskaitos vienetai būtų apskaičiuojami ne pagal netekto darbingumo pensijos koeficientus, bet bendra tvarka.

Vyriausybė nutarė pritarti įstatymo projektui. Tačiau pateikė kai kurias pastabas.

Kadangi teisinis pagrindas perskaičiuoti pensijas „Sodrai“ atsiras tik įstatymui įsigaliojus, o pats perskaičiavimas užtruks, siūloma, kad pats įstatymas įsigaliotų 2022 m. pradžioje.

Tuo metu perskaičiuotos pensijos būtų pradėtos mokėti 2022 m. vasarį.

Kiek pensijų perskaičiuos

Be kita ko, Vyriausybė ir ministerija atkreipia Seimo dėmesį, kad 2018 m. sausio 1 d. buvo 591,3 tūkst. socialinio draudimo senatvės pensijos gavėjų ir 198,1 tūkst. netekto darbingumo pensijos gavėjų.

Apskaičiuoti lėšų poreikio teikiamiems siūlymams įgyvendinti šiuo metu nėra galimybių, nes, „Sodros“ duomenimis, naudojantis turimomis priemonėmis, neįmanoma tiksliai nustatyti pensijų gavėjų, kuriems jų gaunamų pensijų perskaičiavimas būtų naudingas.

Vyriausybės nutarimo projektą rengę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai tikisi, kad pinigų papildomai daug nereikės, nes iki šiol kreipėsi palyginti nedaug pensijų gavėjų, prašančių jiems perskaičiuoti pensijas.

Tačiau iki šiol besikreipiančių gali būti gana nedaug, nes įstatymas tokio perskaičiavimo iki šiol nenumatė.

Dabar įstatymo pataisos turėtų būti grąžintos į Seimą. Kai šis galutinai joms priims, jas dar turės pasirašyti prezidentas.

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra beveik 414 eurų, o vidutinė netekto darbingumo pensija – 268 euro.


Rašyti komentarą...
M
Mila
2021-06-09 16:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai smagu valstybė moka man 145 neigaluma o aš valstybei kad badu nemirti dirbu kiek pajėgiu ir nuo darbo uzmokescio sumoku 65 EUR vadinasi ji man moka tik 80 EUR juokas tik ima kai verkti nebelieka asaru
Atsakyti
-58

V
Vėjas
2021-06-09 16:35:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parsidavėliai ta vyriausybė,bulbom pinigų randa,lgbt pinigų randa,o va žmonėms dirbusiems visą gyvenimą..!..
Atsakyti
-36

?
?
2021-06-09 15:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
mano invalidumo pensija 90 eu ka tokiems daryti
Atsakyti
-21

SKAITYTI KOMENTARUS (79)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų