• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia Europoje internetinei naudotų drabužių prekybos platforma ir pirmasis Lietuvos „vienaragis“ „Vinted“ Lenkijoje ir Italijoje tebesibylinėja dėl jai skirtų milijoninių baudų. Tuo metu Prancūzijos teisme tebevyksta ginčas su Vartotojų asociacija dėl platformos nariams taikytų mokesčių kompensacijų.  

Didžiausia Europoje internetinei naudotų drabužių prekybos platforma ir pirmasis Lietuvos „vienaragis“ „Vinted“ Lenkijoje ir Italijoje tebesibylinėja dėl jai skirtų milijoninių baudų. Tuo metu Prancūzijos teisme tebevyksta ginčas su Vartotojų asociacija dėl platformos nariams taikytų mokesčių kompensacijų.  

REKLAMA

Lenkijos konkurencijos ir vartotojų apsaugos tarnybos „Vinted“ skirtą 1,14 mln. eurų baudą šiemet gegužę teismas sumažino daugiau nei 4 kartus, tačiau ginčas dar nesibaigė. Tuo metu Italijoje skirtą 1,5 mln. eurų baudą bendrovė teigia sumokėjusi, bet sprendimą skundžia teismui. 

„Pirmosios instancijos teismas po to, kai „Vinted“ pateikė apeliacinį skundą, iš dalies panaikino sprendimą ir sumažino baudos sumą“, – nurodoma „Vinted“ praėjusių metų veiklos ataskaitoje.  

REKLAMA
REKLAMA

Lenkijos portalas „Wiadomosci handlowe“ skelbia, kad teismas panaikino tarnybos sprendimą dėl papildomai renkamų mokesčių, tačiau paliko galioti sankciją dėl perteklinių reikalavimų pateikti asmeninius duomenis, už tai skirdamas 1,12 mln. zlotų (apie 250 tūkst. eurų) baudą. 

REKLAMA

„Vinted“ teigia, kad po šio teismo sprendimo ginčas persikėlė į aukštesnę instanciją.

„Dabar procesas vyksta aukštesnės instancijos teisme“, – BNS nurodė bendrovė.

Lenkijos tarnyba skelbė „Vinted“ pernai gegužę skyrusi 5,3 mln. zlotų (1,143 mln. eurų) baudą dėl perteklinių reikalavimų pateikti asmeninius duomenis bei papildomai renkamų mokesčių.

Tuo metu Italijos Konkurencijos tarnyba (ICA) 2002 metų lapkritį už netinkamą reklamą Lietuvos „vienaragiui“ skyrė 1,5 mln. eurų baudą. Anot jos, reklamuodama platformą įmonė klaidino vartotojus: aiškiai ir skaidriai nenurodė, kad pirkėjai, be  skelbiamos prekės kainos, papildomai turi sumokėti komisinius ir siuntimo kaštus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia „Vinted“ veikla Italijoje, kuri ji veikia nuo 2020 metų gruodžio, laikoma nesąžininga komercine praktika ir pažeidžia vietos Vartotojų kodeksą, nurodė tarnyba. „Vinted“ buvo įpareigota per du mėnesius tarnybą informuoti apie priemones, kurių ji ėmėsi išspręsti problemą.

Šią baudą „Vinted“ sumokėjo, tačiau šį ICA sprendimą apskundė, BNS nurodė bendrovė.

„Galime patvirtinti, jog baudą, kuri mums buvo paskirta Italijos institucijos ICA iškeltoje byloje, esame sumokėję ir šiuo metu šioje byloje teikiame apeliacinį skundą“, – teigiama bendrovės komentare.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijoje dėl „Vinted“ vartotojų klaidinimo kolektyvinį ieškinį 2021-ųjų gegužę pareiškė ir šalies Vartotojų asociacija „UFC-Que Choisir“ – ji Paryžiaus teismo prašė priteisti mokesčių, kuriuos platforma jos nariams netinkamai taiko nuo 2016 metų, kompensaciją. 

Praėjusių metų veiklos ataskaitoje „Vinted“ nurodo, jog ieškinys nagrinėjamas Paryžiaus civiliniame teisme.

„Byla, kurią mums iškėlė Prancūzijos vartotojų asociacija „UFC-Que Choisir“, dar yra nagrinėjama“.  – komentare BNS teigia įmonė. 

REKLAMA

„Vinted“ tikina su sankcijas įmonei skyrusiomis institucijomis bendradarbiaujanti. 

„Visiškai gerbiame vartotojų teisių apsaugai atstovaujančių institucijų vaidmenį užtikrinant geriausius įmanomus standartus vartotojams ir pritariame jų siekiui šiuos standartus užtikrinti. Į bendradarbiavimą su tokiomis organizacijomis žvelgiame labai rimtai ir bendradarbiaudami su institucijomis stengiamės surasti sprendimus“, – teigiama bendrovės komentare.

REKLAMA

„Vinted“ 2019-aisiais tapo pirmuoju Lietuvos „vienaragiu“ – itin sėkmingu startuoliu, kurio vertė viršija 1 mlrd. eurų. Tų metų lapkritį bendrovė pritraukė 128 mln. eurų investicijų ir buvo įvertinta 1 mlrd. eurų. 2021 metų gegužę „Vinted“ pritraukė dar 250 mln. eurų investiciją ir buvo įvertinta 3,5 mlrd. eurų.

„Vinted“ veikia 19-oje šalių Europoje ir Šiaurės Amerikoje, be to, įmonė ketina plėstis. Jos pajamos pernai augo 51 proc. iki  371,4 mln. eurų. Grupės nuostoliai prieš apmokestinimą pernai mažėjo 62,3 proc. iki 42,9 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų