Vilniuje nuo Baltojo tilto į upę vos neįkrito vaikas: savivaldybė žada taisyti turėklus

Vilnietei pasivaikščiojimas su šeima Baltuoju tiltu vos nesibaigė nelaime, jos dviejų metų sūnus vos neįkrito į upę. Moters teigimu, tilto turėklų tarpai yra per dideli. Pro juos esą laisvai gali pralįsti mažas vaikas. Mama įsitikinusi  jau dabar reikia pasirūpinti tilto saugumu, o ne laukti nelaimės. Tačiau Vilniaus savivaldybė tikino, kad tiltas yra saugus, nors jo turėklus ketina tobulinti.

Vilnietė Eglė (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi) portalui tv3.lt pasakojo, kad pasivaikščiojimo su šeima Baltuoju tiltu metu, jos sūnus vos neįkrito į upę.

„Mes su vyru ėjome, o vaikas bėgo palei turėklus pirma mūsų. Staiga sūnus tilto viduryje sustojo, priėjo dar arčiau turėklų ir pasilenkė pasižiūrėti į upę. Pro turėklų tarpą vaikas pirmiausia įkišo galvą, o paskui ir pečius.

Mes buvome tolokai nuo vaiko, tačiau pro šalį ėję žmonės pamatę, kad vaikas lenda pro turėklų tarpą jį ištraukė. Ir tada pamatėme, kad tarpas tarp turėklų yra tokio dydžio, kad vaikas pro jį kuo puikiausiai pralenda. Ten nėra jokio bortelio ar kokios užtvaros“, – aiškino moteris.

Eglė pasakojo, kad šis įvykis ją labai sukrėtė.

„Iš karto net nesuvokėme, kas ką tik įvyko o gal geriau reiktų sakyti, kas vos neįvyko. Tik parėję namo supratome, kad jeigu ne pro šalį ėję žmonės, sūnus galėjo įkristi į upę, tai buvo kelių sekundžių reikalas.

Supratę, kad tiltas nesaugus apie tai informavome savivaldybę. Tačiau prieš tai dar kartą nuvykome ant tilto, išmatavome tarpus tarp turėklų, jie siekia 15 cm pločio, o vaikas puikiai pro jį telpa“, – pasakojo moteris.

Eglė sako mananti, kad statant baltąjį tiltą buvo remiamasi saugumo standartais, tačiau akivaizdu, kad jie yra blogi.

„Gali būti, kad tiltui jau reikia rekonstrukcijos. Be to, juk Baltasis tiltas yra vaikų traukos centras. Vienoje jo pusėje yra fontanas, o kitoje – vaikų pramogų zona. Tad labai daug šeimų su vaikais tiltu vaikšto.

O jeigu 2 metų vaikas net aprengtas su storiausiu kombinezonu laisvai telpa pro turėklus, kas bus vasarą, kai bus aprengtas plonais drabužiais. Tada vaikui dar mažiau reikės pastangų pralįsti pro turėklus“, – piktinosi moteris.

REKLAMA

Eglė teigė, kad savivaldybė žadėjo tilto saugumu pasidomėti.

„Manau, kad rekonstrukcija tikrai reikalinga, tačiau tai ir kainuotų nemažai pinigų. Tačiau laukti, kol vaikas įkris į upę yra per didelė kaina, tik tada imtis kažkokių priemonių. Tiltas yra pavojingas ir tikrai reikia imtis kažkokių priemonių“, – sakė moteris.

Turėklus žada tobulinti

Vilniaus savivaldybės atstovai komentuodami šią situaciją aiškino, kad Baltasis tiltas pastatytas 1995 metais.

„Tokie turėklai įrengti pagal architekto Algimanto Nasvyčio projektą. Baltasis tiltas yra techniškai tvarkingas ir saugus, pastaruoju metu tiltas buvo tik perdažomas.

Tačiau žvelgiant į šių dienų saugumo poreikį, tilto turėklus galima ir ketinama patobulinti, privirinant papildomas metalines konstrukcijas ir užtveriant tarpus tarp turėklų ir apšvietimo atramų. Šią galimybę ketinama apsvarstyti artimiausiu metu“, – teigiama savivaldybės komentare.

Anot savivaldybės, apskritai visų tiltų techninės apžiūros atliekamos kiekvienais metais pavasarį, balandžio-gegužės mėnesiais.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2021-03-28 16:16:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokį vaiką dar reikia už rankos vedžioti,o ne vieną paleisti tiltu bėgioti...
Atsakyti
-9

M
Marija
2021-03-28 16:16:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai gal reikia ne ant tilto paleisti vaika žaisti, bus vaikui 10imt metu sakys per zemi turėklai vaikas perlipti gali. Reikia vaika saugoti tokiose vietose o ne paleisti ot džiaugtis kad vaikas gali pats pasižaisti
Atsakyti
-9

N
Nu jo
2021-03-28 16:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilė,vaiką ganyt reikia,o ne myžaut į telefoną įlindus .Greit per tokias vadinamąsias motkes,viską užcementuot reikės.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų