„Vilniaus energija“ kol kas išvengė 19 mln. eurų baudos

Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma buvusi šilumos gamintoja „Vilniaus energija“ kol kas išvengė 19 mln. eurų baudos, o su ja susijusi Estijoje registruota biokuro tiekėja „First Opportunity“ (buvusi „Bionovus“) – 3,529 mln. eurų baudos.

99

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį panaikino Konkurencijos tarybos 2015 metų gruodžio 2 dienos sprendimą skirti įmonėms baudas ir nurodė tarybai atlikti papildomą tyrimą.

Teismas taip pat panaikino 2016 metų spalį Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) priimtą sprendimą – teismas tuomet beveik 2 mln. eurų iki 17,104 mln. eurų sumažino baudą „Vilniaus energijai“ bei 352,9 tūkst. eurų iki 3,176 mln. eurų – „First Opportunity“.

(99 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniaus šilumos ūkis grįžo vilniečiams

VAAT buvo patvirtinęs, kad „Vilniaus energija“ ir „First Opportunity“ sudarė beveik du su puse metų trukusį draudžiamą susitarimą biokuro tiekimo rinkoje.

Konkurencijos taryba 2015 metais nustatė, kad bendrovės susitarė, jog „Vilniaus energija“ penkerius metus šilumos gamyboje naudojamą biokurą pirks tik iš „First Opportunity“ . Tokiu būdu, anot tarybos, „Vilniaus energija“ nepasinaudojo galimybe biokurą pirkti iš kitų tiekėjų galimai mažesnėmis kainomis, todėl šis susitarimas galėjo turėti neigiamą poveikį konkurencijai ir vartotojams.

REKLAMA

Energetikos ministerija anksčiau skelbė, kad „Vilniaus energija“ iš tuometinės „Bionovus“ biokurą pirko iki 50 proc. brangiau nei rinkoje. Kainų komisijos vadovė Inga Žilienė anksčiau yra sakiusi, kad „Vilniaus energija“ už biokurą mokėdavo po 250 eurų už toną naftos ekvivalento, kai biržoje jis kainavo 168 eurus.

2016 metų rugsėjį, atlikusi „Vilniaus energijos“ reguliuojamos veiklos auditą, Kainų komisija paskelbė, kad bendrovė 2012-2014 metais nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio, kuris turi būti grąžintas šilumos vartotojams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų