Vasiliauskas nuo 2023-ųjų dirbs TVF valdyboje

Kadenciją baigiantgis Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas dirbs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdyboje, kur atstovaus Šiaurės ir Baltijos šalių regionui. Aštuonių šalių centriniai bankai priėmė bendrą sprendimą deleguoti jį į šią poziciją.   

V. Vasiliauskas trejų metų kadenciją TVF pradės 2023 metų sausio mėnesį, pasibaigus Suomijos atstovo Mika Poso kadencijai, ir taps pirmuoju Baltijos šalių atstovu fondo valdyboje, pranešė LB.

Pagal Šiaurės ir Baltijos šalių susitarimą teikti savo kandidatą į grupės vykdančiojo direktoriaus poziciją šalys gali rotacijos principu.

Susitarimas taip pat numato, kad trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – turi teisę siūlyti vieną atstovą. Įvertinus sukauptą patirtį bei atsižvelgus į tarptautinės vadovų paieškos įmonės vertinimus, bendru sutarimu iš penkių kandidatų pasirinktas V. Vasiliauskas.

Jo misija ir atsakomybė bus užtikrinti, kad šių šalių interesams ir suderintoms grupės narių pozicijoms būtų kuo geriau atstovaujama priimant TVF sprendimus.

Šiaurės ir Baltijos šalių grupę sudaro aštuonios regiono valstybės: Švedija, Danija, Suomija, Islandija, Norvegija, Estija, Latvija, Lietuva.

V. Vasiliauskas nuo 2011 metų yra TVF valdytojų valdybos narys. LB valdybos pirmininku jis tapo 2011 metų balandžio 16 dieną, antroji jo kadencija šių metų balandžio 7 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų