Vasiliauskas atskleidė, kas paveiks kainas kitąmet

Lietuvos banko (LB) vadovas Vitas Vasiliauskas sako, jog naujausi Europos Centrinio Banko sprendimas šių metų pabaigoje stabdyti pinigų skatinimo politiką bei kol kas nesvarstyti bazinės palūkanų normos didinimo neigiamai nepaveiks Lietuvos rinkos ir kainų.

Vertindamas pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimą, LB vadovas teigė, kad ji grįžta į normalias vėžes, todėl apie krizę nekalbama.

„Bendras lūkestis ir vertinimas yra, kad pasaulio ūkio augimas lėtėja. Sakyčiau, kad ekonomika grįžta į normalias vėžes. 2017 metais dar buvo stiprus augimas, 2018 jau vyksta sulėtėjimas, 2019 metais bus dar lėčiau. Vyksta normalizacijos procesai. Ekonomika vystosi ciklais, jos lėtėjimas yra normalus reiškinys, dangus negriūna, apie krizę kalbėti negalime“, – penktadienį žurnalistams sakė V. Vasiliauskas.

„Lietuvoje yra kiti veiksniai, keliantys didesnę grėsmė ekonomikai. Įvairūs fiskaliniai sprendimai turi įtakos mūsų infliacijos lygiui. Padidinti akcizai (tabako ir degtinės – BNS) nuo kitų metų paveiks kainų stabilumą daug labiau nei ketvirtadienį ECB priimti sprendimai“, – pridūrė V. Vasiliauskas.

ECB ketvirtadienį nutarė gruodžio mėnesį stabdyti 4 metus vykdytą pinigų pasiūlos skatinimo politiką. Per šį laiką nupirktų vertybinių popierių vertė siekia apie 2,5 trilijono eurų.

„Didelių pokyčių nėra, priimami planuoti sprendimai. Svarbiausias akcentas, kad sprendimai priimami vieningai“, – sakė V. Vasiliauskas.

„Obligacijos bus reinvestuojamos pakankamai ilgą laiko tarpą, galima kalbėti apie 2020 metus“, – pridūrė jis.

Pinigų skatinimo politika turėjo paspartinti ekonomikos augimą ir tuo pačiu infliaciją: „Infliacija turėtų pasijausti, tiesiog reikia laiko. Nereikia atmesti ir fakto, kad infliacijos didėjimą stabdė mažėjančios naftos kainos“.

Pasak V. Vasiliausko, apie palūkanų normų keitimą gali būti ankščiausiai kalbama kitų metų rudenį.


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2018-12-15 10:15:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vasiliauskas pučia dūdą...Ne nuo jo priklauso kapitalizmo krizės . Dabar vyksta tarp JAV ir Kinijos neaiškūs prekybiniai kivirčai ,kurie laikinai pristabdyti, byra ES. Jei žinočiau ,kad sugriūsiu ,pasidėčiau pagalvėlę reiktų ponui linksniuoti...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų