Vardija grėsmes dėl naujosios „Facebook“ kriptovaliutos

Jungtinių Valstijų federalinio rezervo sistema (FRS) subūrė „darbo grupę“, kuri, bendradarbiaudama su vyriausybinėmis agentūromis ir kitais centriniais bankais, išnagrinės galimą socialinių tinklų milžinės „Facebook“ planuojamos virtualiosios valiutos „Libra“ poveikį, pareiškė JAV centrinio banko vadovas.

Į Atstovų rūmų finansinių paslaugų komiteto narių klausimus trečiadienį atsakęs Jerome Powellas pareiškė, jog dėl „Facebook“ planų, susijusių su kriptovaliuta, kyla „rimtų“ klausimų.

„Visų pirma norėčiau pasakyti, jog mes palaikome atsakingas inovacijas finansinių paslaugų sektoriuje, jeigu susijusi rizika yra tinkamai nustatoma ir valdoma“, – pareiškė jis komiteto nariams.

„Nors projekto rėmėjai kalba apie galimą naudą visuomenei, „Libra“ kelia didelį susirūpinimą dėl privatumo.“

Pasak J. Powello, svarstydama šį klausimą, FRS „koordinuoja savo veiksmus su savo kolegomis Jungtinių Valstijų vyriausybėje“, taip pat „su viso pasaulio centriniais bankais ir vyriausybėmis“.

Jis pridūrė, jog įvertinimas „turėtų būti atliktas kantriai ir kruopščiai“.

J. Powellas praėjusį mėnesį pažymėjo, jog FRS atidžiai išnagrinės „Facebook“ planą sukurti pasaulinę virtualiąją valiutą, kuria norima sumažinti operacijų kainas ir žmonėms atverti daugiau paslaugų, kuriomis būtų galima naudotis apeinant bankinę sistemą.

Tačiau Europoje jau pasigirdo raginimų reguliavimo institucijoms kruopščiai išnagrinėti šį planą, o keli JAV įstatymų leidėjai pareiškė, kad jiems reikia išsamesnės informacijos iš „Facebook“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų