Vairuotojus ragina nedaryti šios klaidos: dažnai suklysta pildami kurą žiemą

Žiemą degalinės privalo užtikrinti, kad jose būtų prekiaujama šalčiams pritaikytu vadinamuoju arktiniu dyzelinu. Tokiu atveju joms leidžiama prekiauti ir įprastu dyzelinu, kurio savikaina yra gerokai mažesnė. Tačiau sinoptikams prognozuojant didelius šalčius, toli gražu ne visi klientai pastebi ant degalų pylimo pistoletų ar kitur užklijuotus snaigių simbolius, kuriomis žymimas būtent arktinis dyzelinas.

Mat vienoje degalų pompoje gali būti tiekiamas arktinis dyzelinas, kitoje – jau nebe. Nepaisant to, tokia degalinė gali teisėtai skelbtis prekiaujanti arktiniu dyzelinu, nors jis būtų siūlomas vos vienoje iš daugelio degalinės dyzelino pompų. Tiesa, kiekvienas klientas bet kuriuo paros metu turi teisę degalinės personalo pasiteirauti, kokios klasės ir kokio atsparumo šalčiui yra degalinėje parduodamas dyzelinas.

Staigiai atšalus orams bakuose esantis dyzelinas susisluoksniuoja ir virsta drebučiais, o kartais problemos sprendimas gali kainuoti ne vieną šimtą ar net tūkstantį eurų.

Nors šią bėdą patyrę vairuotojai galėjo pagrįstai galvoti, jog jų automobilių kuro bakuose teliūskuoja arktinis dyzelinas, dėl reguliavimo ypatumų suklysti itin lengva. Jei degalinės stende pažymėta snaigė, ir joje, kaip privaloma, tikrai siūloma arktinio dyzelino, tai nereiškia, kad vien toks dyzelinas yra visuose šių degalų pistoletuose.

Per klaidą pasirinkę dyzeliną be šio ženklinimo, geriausiu atveju į baką prisipilsite F klasės dyzelino, kuriam keliamas reikalavimas neužšalti iki –20 laipsnių temperatūros. Tokie degalai ima drumstis jau esant –10 laipsnių šalčio. Verta prisiminti, kad dėl degalų kokybės nemažai vairuotojų jau patyrė sunkumų sausio viduryje, pirmo rimtesnio atšalimo metu.

Šaltinis: www.valstietis.lt


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2021-02-18 09:42:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima klaidinti klientus,jei lauke speigas,tai degalinės turi prekiauti arktiniu kuru,kas per nesamonės,eisiu klausinėti dar,aplamai galėtų degalinėse ant kolonėlės ar pistoleto rašyti informaciją,kokiai klasiai priklauso,stengimo temperatūra ir panašiai,mažai info yra degalinėse,o kitą kartą eilės būna,tai su piktumu tau atsakinėja,nenoriu aš sau nuotaikos pastoviai gadintis,visa reikiama info turi būti privaloma pakabinti ant kiekvienos kolonėlės ar pistoleto
Atsakyti
0

A
Augis
2021-02-16 13:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš skaitau tai negarbinga klijantu atzvigiu
Atsakyti
-2

J
Jonas
2021-02-21 15:13:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip dar trūksta to, kad klientui pačiam reikės viską aiškintis, beja tas pigumas tik žodinis, nes kiek mačiau kainos visur panašios(pgl kartelinį susitarimą), per 2 ar 3 cnt. O už pylimą aliejaus į dyzelį būtina bylas užvesti tiems sukčiams, nes seni varikliai neatlaiko tokių nesąmonių, o ką kalbėti apie naujų trapius variklius... Pikdybinis ir legalus kenkimas visiems piliečiams su valdžios palaiminimu, kuriems priedų gamintojai riebų šimtą atrėžė!..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų