„Twitter“ visam laikui užblokavo Trumpo paskyrą

Socialinis tinklas „Twitter“ penktadienį uždarė JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyrą, kad būtų užkirstas kelias naujam protestuotojų puolimui prieš Kapitolijaus pastatą.

D. Trumpas itin dažnai naudodavosi savo tviterio paskyra @realDonaldTrump pareiškimams, kaltinimams ir dezinformacijai skleisti, bet priemonių prieš šią jo veiklą beveik visą prezidento kadenciją nebuvo imamasi.

„Twitter“ sprendimą visam laikui blokuoti D. Trumpą kritikai vadina pavėluotu ir argumentuoja, kad prezidentas ilgą laiką nesulaukė jokių sankcijų už piktnaudžiavimą. Tačiau šis žingsnis sukėlė įtūžį kraštutinės dešiniosios stovyklos nariams, prilyginantiems faktų tikrinimą žodžio laisvės varžymui.

„Atidžiai išnagrinėję pastarąsias žinutes paskyroje @realDonaldTrump, visam laikui įšaldėme šią paskyrą dėl tolesnio smurto kurstymo rizikos“, – sakoma „Twitter“ tinklaraštyje paskelbtame pranešime, aiškinančiame šį sprendimą.

Vėlai penktadienį „Twitter“ blokavo D. Trumpo pastangas apeiti šį draudimą.

Prezidentas paskelbė virtinę žinučių per JAV prezidento oficialiąją paskyrą @POTUS, kaltindamas socialinį tinklą valdančią bendrovę sąmokslu su „radikaliąja kaire“. „Twitter“ šias žinutes greitai ištrynė.

D. Trumpas taip pat paskelbė pareiškimų per savo rinkimų kampanijos paskyrą @TeamTrump, bet ši irgi buvo greitai užblokuota.

„Naudotis kita paskyra, mėginant išvengti įšaldymo, prieštarauja taisyklėms“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Twitter“ atstovai.

„Ėmėmės žingsnių taikyti šią [taisyklę] pastarųjų žinučių @POTUS paskyroje atžvilgiu“, – sakoma pranešime.

Po trečiadienį Vašingtone įvykusio Kapitolijaus šturmo „Twitter“ laikinai blokavo D. Trumpo paskyrą ir perspėjo, kad šis sprendimas gali tapti nuolatinis.

Penktadienį jo paskyra buvo įšaldyta, kai joje buvo paskelbtos dvi žinutės. Vienoje jų D. Trumpas žadėjo, kad nė vienam iš jo šalininkų nebus rodoma „nepagarba“. Kitoje prezidentas pareiškė nedalyvausiantis savo įpėdinio Joe Bideno (Džo Baideno) inauguracijos ceremonijoje, vyksiančioje sausio 20-ąją, nusižengdamas tradicijai.

REKLAMA

„Šios dvi žinutės privalo būti vertinamos platesnių įvykių šalyje kontekstu, atsižvelgiant, kaip prezidento pareiškimai gali mobilizuoti įvairių auditorijų, be kita ko, smurtui kurstyt, taip pat [vertinant] elgesio šioje paskyroje pobūdžio pastarosiomis savaitėmis kontekstu“, – pabrėžė „Twitter“.

„Suprantame troškimą dabar visam laikui jį blokuoti“, – sakė Amerikos pilietinių teisių sąjungos (ACLU) vyresnioji teisės konsultantė Kate Ruane.

„Tačiau visiems turėtų kelti susirūpinimą, kai tokios bendrovės kaip „Facebook“ ir „Twitter“ naudojasi nevaržoma galia pašalinti žmonėms iš platformų, tapusių nepamainomomis pasisakyti milijardams“ žmonių, perspėjo ji.

D. Trumpas turi atstovų spaudai komandą ir gali lengvai pasisakyti per jį palaikančius žiniasklaidos kanalus, tokius kaip televizija „Fox News“, bet kiti žmonės, kurie galėtų būti blokuojami socialinių tinklų, tokios galimybės neturi, pastebėjo K. Ruane.

Socialinių tinklų bendrovė turi teisę savo nuožiūra spręsti jų platformose skelbiamą turintį ir nustatyti taisykles, koks turinys yra netinkamas. JAV konstitucijos 1-oji pataisa, užtikrinanti žodžio laisvę, neleidžia jos varžyti vyriausybei, bet netaikoma privačiam verslui.


Rašyti komentarą...
X
XXXX
2021-01-09 10:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia rinkti prezidentu savimylos, egoisto, neadekvataus žmogaus. Ne tik Amerikoje.
Atsakyti
-2

L
LM
2021-01-09 10:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Google, Twitter, Facebook ir YouTube kūrėjai yra geriausi Geitso, Klintonų, Soroso ir Bideno draugeliai. Dar jų draugeliai antifa, Romos popiežius, Ročildai, Rokefeleriai, Faucis ir begalė kitų. Kurie nori sugriauti pasaulį
Atsakyti
-4

P
Petras
2021-01-09 10:47:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir Twitter akcijos nukrito. Twitter investuoyojai praranda milijonus. Zmones rinksis kitas platformas.
JAV irode, kad laisves zodis internete mire ir kelios kompanijos be istatymu gali kontroliuoti zodzio laisve.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų