Trečiadienį įsigalioja draudimas vairuotojams: gresia baudos

Jau nuo trečiadienio draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis, praneša Automobilių kelių direkcija. Važinėjantiems su netinkamomis arba bet kur išmetantiems senas padangas gresia baudos.

Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis.

Šiltuoju metų laiku rekomenduojama eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis. Žiemos sąlygoms užsitęsus, dygliuotų padangų naudojimas gali būti pratęstas susisiekimo ministro įsakymu.

Kelių policijos tarnyba informavo, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų.

Internete galima rasti skelbimų, kuriuose nurodoma, kad vienos vasarinės padangos kaina gali svyruoti nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų.

Pats padangų keitimas, nenorintiems ar negalintiems šio darbo atlikti patiems, gali kainuoti nuo kelių iki keliolikos ar keliasdešimties eurų.

Aplinkos ministerija yra ne kartą informavusi, kad ne vietoje išmetus padangas gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus žalai atlyginti ir nuo 30 eurų iki 60 eurų baudą.

Aplinkosaugininkai ragina senų padangų atsikratyti civilizuotai. Vienas iš būdų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Kitas būdas atsikratyti senų padangų – nugabenti jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Pastebėjusieji, kad padangomis atsikratoma jas išmetant į aplinką, turėtų apie tai nedelsdami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba vietos aplinkosaugininkams.


Rašyti komentarą...
D
Domino
2019-04-10 11:32:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs rašydami straipsnį geriau paklauskite atsakingų Kelių policijos pareigūnų, kaip jie vertina nuo šiandien galiojantį draudimą eksploatuoti dygliuotas padangas. Pvz. Klaipėdoje šyrit krito snaigės, temperatūra vos apie +1+2. Tai kaži kas efektyviau tokiais rytais - dygliuotos, ar vasarinės, kurių darbinė temperatūra nuo +6/+7.
Atsakyti
0

P
PP
2019-04-10 20:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Biurokratiniai reikalavimai ne visada atitinka gamtines sąlygas ir saugumo logiką. Rytoj sinoptikai žada sniegą ,o policninkai baus už žiemines padangas... Susisiekimo ministras turi teisę ,bet jo veiksmai bus lėti ir nesavalaikiai. Pareigūnas visada turi būti protingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų