Teismas patvirtino: kūdikių pudra sukėlė vėžį

Didžiausia pasaulyje medicinos prekių gamintoja „Johnson & Johnson“ (J&J) pagal ieškinį, kurį pateikė 22 moterys ir jų šeimos ir kuriame tvirtinama, kad ieškovės dėl naudotos J&J kūdikių pudros susirgo vėžiu, turės sumokėti 4,69 mlrd. JAV dolerių kompensaciją.

Sent Luiso prisiekusiųjų teismas pareikalavo, kad J&J ieškovėms ir jų šeimoms sumokėtų iš viso 550 mln. JAV dolerių, o vėliau prie sumos pridėjo 4,14 mlrd. JAV dolerių kompensaciją už moralinę žalą, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.

Prisiekusieji nusprendė, jog J&J nesugebėjo savo klientų tinkamai informuoti apie tai, kad ilgą laiką naudojant kūdikių pudrą padidėja susirgimo kiaušidžių vėžiu rizika.

J&J teismo sprendimą pavadino nuviliančiu ir pažymėjo, kad visas teismo procesas yra „visiškai nesąžiningas“.

Įmonė tikina, kad jos gaminama kūdikių pudra yra visiškai saugi ir jos sudėtyje, priešingai negu tvirtino ieškovės, niekada nebuvo asbesto, kuris, kaip manoma, gali sukelti vėžį. Taigi moterų ir jų šeimų tvirtinimai, jog kiaušidžių vėžiu jos susirgo būtent dėl kūdikių pudros, yra niekuo nepagrįsti, teigia įmonė.

REKLAMA

J&J rengiasi apskųsti teismo sprendimą.

Neretai pasitaiko atvejų, kai procese dalyvaujantis teisėjas sumažina prisiekusiųjų nustatytą kompensacijos už moralinę žalą sumą arba, nagrinėjant apeliacinį skundą, šios rūšies kompensacija panaikinama, rašo „The Wall Street Journal“.

Kūdikių pudros byloje J&J buvo pareikšta iš viso daugiau 9 tūkst. ieškinių. Neretai teismas stoja ieškovų pusėn, tačiau būta ir atvejų, kai įmonei pavykdavo pasiekti, kad teismo sprendimas būtų panaikintas.

Pavyzdžiui, pernai prisiekusiųjų teismas Los Andžele pareikalavo, kad įmonė šioje byloje išmokėtų 417 mln. JAV dolerių, nors ieškinį buvo pateikęs tik vienas asmuo. Vėliau teismas panaikino šį sprendimą.

Daugelyje tyrimų tarp kiaušidžių vėžio ir kūdikių pudros naudojimo intymiai higienai nebuvo nustatyta jokių sąsajų arba buvo randamas tik silpnas ryšys, tad dauguma didžiųjų sveikatos grupių talką pripažino nekenksmingu. „Johnson & Johnson“, kurios kūdikių pudra dominuoja šioje rinkoje, tvirtina, kad ji yra visiškai saugi.

Tačiau ieškovėms ir jų šeimoms Sent Luse atstovavusi teisinių paslaugų bendrovė „Onder of the Onder“ mini kitą tyrimą, kuriame talko pudra su kiaušidžių vėžiu pradėta sieti dar 8-ąjį dešimtmetį. Pasak įmonės, atskirų atvejų tyrimai parodė, kad moterims, kurios reguliariai naudoja talką intymiai higienai, gresia 40 proc. didesnė rizika susirgti kiaušidžių vėžiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų