Sustabdyta Nidos restorano „Senasis uostas“ veikla: tiria žarnyno infekcijos protrūkį

Tiriant, įtariamą, ūmios žarnyno infekcijos protrūkį sustabdyta Nidos restorano „Senasis uostas“ veikla, ketvirtadienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šio restorano veikla sustabdyta laikinai, tai padarė pati maitinimo įstaigos savininkė.

VMVT duomenimis, infekcija užsikrėtė šeši asmenys. Įtariama, kad infekcijos užkratas galėjo būti kavinės maiste.

„Informaciją apie galimą protrūkį gavome jau po darbo valandų ir į patikrinimą mūsų inspektoriai išvyko dar tos pačios dienos vakarą, o jį baigė jau po vidurnakčio“, – pranešime cituojamas Klaipėdos VMVT viršininkas Antanas Bauža.

Inspektoriai nustatė, kad restorane nesilaikoma higienos reikalavimų, galima tarša dėl netinkamai laikomų ir džiovinamų indų, neužtikrinamas reikalavimas, kad virtuvės darbuotojai būtų pasitikrinę sveikatą.

Patikrinimo metu maitinimo įstaigoje jau vyko valymo darbai.

Esant įtarimų, kad susirgusieji galėjo užsikrėsti nuo restorane valgyto maisto, ir nustačius maisto saugai įtakos turinčių pažeidimų, paimti maisto produktų ir patiekalų bei kiti mėginiai.

Atsakingiems asmenims nurodyta atlikti gamybos patalpų ir įrengimų generalinį valymą ir dezinfekciją, visiems įmonėms darbuotojams organizuoti neplaninius higienos įgūdžių mokymus bei pašalinti kitus trūkumus.

Atnaujinti savo veiklą įmonė galės tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus ir inspektoriams atlikus pakartotinį patikrinimą. Tyrimas tęsiamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų