„Sodros“ įspėjimas tūkstančiams gyventojų: sumokėti PSD liko tik ši savaitė

„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

Sumokėję įmokas iki paskutinės einamojo mėnesio dienos, jie ir toliau galės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

„Ekstremalios situacijos ir karantino metu savarankiškai dirbantys gyventojai turėjo teisę nemokėti einamųjų PSD įmokų, tačiau galėjo gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Taip buvo siekiama palengvinti jų finansinę naštą. Pasibaigus karantinui, įmokas vėl reikia mokėti reguliariai.

Priminimus apie tai išsiuntėme gyventojams į jų asmenines draudėjų ir gyventojų paskyras, o tiems, kurie pasirinko būti informuojami elektroniniais laiškais, taip pat ir el. paštu. Iš viso tokius priminimus gavo apie 307 tūkstančių gyventojų“ – sako „Sodros“ Klientų aptarnavimo valdymo skyriaus vedėjas Evaldas Mikutis.

PSD įmokos dydis – 6,98 proc. nuo MMA. Šiais metais ši suma siekia 44,81 euro.

Patys PSD įmokas nuo MMA turi mokėti individualią veiklą, individualią žemės ūkio veiklą vykdantys, verslo liudijimus turintys žmonės. Individualios įmonės moka PSD už savininkus, ūkinės bendrijos už tikruosius narius, mažosios bendrijos už mažųjų bendrijų narius bei už vadovus, kurie nėra nariai ir gauna atlygį.

REKLAMA

Tie savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie dėl kitų sąlygų gali nemokėti PSD įmokų kas mėnesį, ir toliau galės to nedaryti. Jie privalės sumokėti PSD įmokas už 2021 metus, kai kitais metais deklaruos pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

PSD įmokų kas mėnesį gali nemokėti žmonės dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, taip pat tie gyventojai, kurie yra drausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis – gauna senatvės arba netekto darbingumo pensiją, studijuoja aukštosiose mokyklose pagal nuolatines studijų programas ir kiti.

Savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie iki einamojo mėnesio pabaigos nesumokės PSD įmokų, negalės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis – jiems bus teikiama tik būtinoji pagalba.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad tik PSD apdrausti asmenys, prireikus sveikatos priežiūros paslaugų, gali jaustis saugūs – tuomet jų gydymo išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Neretai tokios išlaidos siekia tūkstančius. Pavyzdžiui, apendicito operacija kainuoja nuo 1 tūkst. iki 1,8 tūkst. eurų, ūminio miokardo infarkto gydymas – nuo 2,4 tūkst. 4,1 tūkst. eurų, inkstų transplantacija – 30,3 tūkst. eurų.

Vidutinė Covid-19 liga sergančiojo gydymo kaina ligoninėje siekia 1700-1800 eurų. Daugiausia Lietuvoje kainavęs Covid-19 paciento gydymas atsiėjo 134 000 eurų.

Ar asmuo yra apdraustas PSD, galima pasitikrinti el. būdu savarankiškai ligonių kasų interneto svetainėje.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2021-07-26 15:46:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kam ta PSD moketi jaj esu nesiskieiepijas ir jau kalba kad nepasiskiepija nebus gydomi nuo bet kokiu ligu.Tai kam dar aferistams moketi.
Atsakyti
-9

E
Egis
2021-07-26 15:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sodra reikalauja PSD , reikia naikinti Sodra , nes biurokratinės hidra
Atsakyti
-4

G
Gitana
2021-07-26 16:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol gydytui į kišenę neįdėsi,tol jokie psd nepadės ,o kad Sodra su antstoliais bendradarbiauja, čia bėda,nepadeda žmogui, neįsigilina į problemą , už akių tave nuteisia, kaip kokį karo nusikaltėlį, prirašo baudų tipo į teismą nenuejau,nors jokio šaukimo negavau, vienintelį turiu kampą virš galvos ,ir tą žada atimti,tik ligonines renovuoja,ir kas tas kainas sugalvojo už operacijas,gal tiesiai šviesiai pasakykite, kad kainuoja pastatų išlaikymas
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų