• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Sodra“ informuoja, kad apie pažeidimus ar piknaudžiavimą galite anonimiškai pranešti trumpuoju numeriu 1883 bei el. paštu. 

„Sodra“ informuoja, kad apie pažeidimus ar piknaudžiavimą galite anonimiškai pranešti trumpuoju numeriu 1883 bei el. paštu. 

REKLAMA

Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai. 

„Jei savo aplinkoje ar „Sodros“ darbuotojų veikloje matote galimų pažeidimų ar piktnaudžiavimo atvejų, susijusių su „Sodros“ veikla, apie juos galite pranešti anoniminiu pasitikėjimo telefonu 1883 arba elektroninio pašto adresu [email protected]. Anoniminė pasitikėjimo linija kuria saugią aplinką pranešėjams – jiems nereikia atskleisti jokių savo asmens duomenų ar baimintis pasekmių”, – rašoma pranešime. 

Šis įrankis sukurtas visuomenės sąžiningumo didinimui ir viešojo sektoriaus paslaugų kokybei gerinti.

2023 metais „Sodros“ anonimine pasitikėjimo linija gyventojai pateikė 191 pranešimą. Daugiau nei pusė – 103 pranešimai – buvo susiję su nedarbingumo pažymėjimais, tai yra galimais gyventojų pažeidimais nedarbingumo metu. Kai kurie skundai buvo susiję su galimai netinkama klientų aptarnavimo kokybe, galimai praleistais sprendimų priėmimo terminais ir kitais klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

Patikrinus visuose anoniminiuose pranešimuose pateiktą informaciją nustatyta, kad 4 pranešimai buvo pagrįsti.

Anonimine linija galima pranešti ne tik apie pažeidimus, problemas, prašyti imtis veiksmų, bet ir tiesiog pasidalinti svarbia informacija, kuri gali būti naudinga organizacijos veiklos tobulinimui. Svarbiausia yra tai, kad anoniminė linija suteikia galimybę žmonėms pasidalinti informacija anonimiškai, apsaugant juos nuo potencialių pasekmių.

REKLAMA

Kaip pateikti anoniminį pranešimą „Sodrai“?

Paskambinę trumpuoju telefono numeriu 1883 arba (+370) 5 250 0883 spauskite „1“ („Sodros“ paslaugos), spauskite „7“ (pasitikėjimo telefonas), „2“ (anoniminis pranešimas apie galimus „Sodros“ darbuotojų korupcinius veiksmus ir kitą nesąžiningą veiklą); po signalo palikite balso pranešimą.  Arba parašykite „Sodrai“ el. paštu [email protected]

Visi šie būdai – konfidencialūs: pranešimai yra anoniminiai, skambinantis ar rašantis žmogus nėra identifikuojamas ir jo neprašoma jokios asmeninės informacijos ar duomenų.

Ateityje planuojama sukurti anoniminių pranešimų skiltį „Sodros“ interneto puslapyje. Joje informaciją apie galimus gyventojų ar darbuotojų pažeidimus bus galima pateikti užpildžius internetinę formą.

Pati Sodra tegul irgi pasitikrina ar pati nedaro pažeidimų
Jau pavoge 40 mln. Stepukonis ir ka
Viens, du, trys... Stukaciu tauta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų