Seimas nori pažaboti vartojimo kreditus teikiančias įmones

Seimo nariai Bronius Bradauskas, Vytautas Gapšys ir Remigijus Žemaitaitis pateikė naujas vartojimo kreditų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apriboti kreditus teikiančių įmonių pasipelnymą iš vartotojų.

Projektą rengusios darbo grupės narys Remigijus Žemaitaitis tikino, kad yra keturi pagrindiniai pakeitimais, kuriuos norima atlikti: palūkanų normos sumažinimas, kredito atsisakymas per 24 valandas, nepilnamečiams kreditų gavimo ir reklamos draudimas ir uždraudimas teikti kreditus nakties metu.

„Kadangi dabartinis teisinis reguliavimas parodė daug spragų, o tos spragos parodė, kad žmonės dėl savo žioplumo, dėl nežinojimo ar dėl avantiūrinių dalykų papuola į tam tikrus spąstus. Dėl ko jie praktiškai negali išsimokėti šių greitųjų kreditų“, - tikino R. žemaitis.

Parlamentarai siūlo nustatyti vienodą 15 procentų administravimo mokestį, kuris kredito kainą sumažintų apie tris kartus.

„Tai palūkanų normų sumažinimas nuo dabartinės, grubiai tariant, 200 kitur 150. Mes padarome, kad trumpalaikiai kreditai, kurie yra iki pusės metų ir mažos sumos, būtų skaičiuojama nuo palūkanų 15 proc. administravimo mokestis. Tai paprastai tariant taip, kad jeigu šimtą litų pasiskolinai, tai 2-3 litai yra administravimo mokestis“, -teigė pašnekovas.

REKLAMA

R. Žemaitaitis priduria, kad nori įtesinti ir 24 valandų atsisakymo terminą, per kurį žmogus galėtų atsisakyti praimto kredito. O taip pat sudaro galimybę norintiems atidėti jo gražinimą be jokių papildomų mokesčių tris kartus.

„Manau, kad per vasarą suplaus nemažai įvairiausių pasiūlymų ir populistinių, ir ne populistinių, o tada bus matyti kas čia gausis“, - tikino Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Liutauras Valickas: nueisim į draugišką, gražų, komercinių bankų glėbį

Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos pirmininkas Liutauras Valickas teigia, kad tai yra visų įmanomų ribojimų ir reguliavimo asorti.

„Jeigu pasižiūrėtumėte giliau į įstatymą, kai darbo grupėje buvo rengiamas įstatymas. Tai praktiškai visus tuos griežtinimus, ribojimus ištraukė jau ne iš Europos sąjungos, bet iš pasaulio šalių, kuriuos pasiūlė Lietuvos bankas. Ir aš vertinčiau, kad tai yra būtent Lietuvos banko surinktų iš visų pašalių ribojimo ir griežtinimo asorti. Kam to reikėjo? Niekas tikrai nežino ir Lietuvos bankas nujaučia, kam ir už ką dirba“, - teigė L. Valickas.

Smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos pirmininkas tikino, kad nauji ribojimai atsiranda kiekvienais metais ir rinka neturi galimybės adaptuotis prie jų.

„Kaip metai, taip nauji griežtinimai, nauji ribojimai, nauja reguliavimai arba jų pataisos. Tai niekada nebuvo tokios prabangos mums prisitaikyti. Šiandieną galime vertinti, kad šis apribojimas tikrai sugriežtins kreditų išdavimus ir vartotojus tikrai apribos, o smulkūs kreditai tikrai turės būti naikinami. Ir mes tada visi nueisim į draugišką, gražų, komercinių bankų glėbį.“, - įrodinėjo pašnekovas.


Rašyti komentarą...
p
pikta boba
2015-07-01 21:22:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reklama reikia ne tik pazaboti,bet ir visiskai panaikinti.Isijungi telika,o tenai greituju kreditu reklama per viena vakara gal 50 kartu parodo.Nereikia kreditu isduoti ir nakti.Jaunimas,vaikai prisiima,o tevai turi atkriokti.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų