„SBE Energy” apyvarta trečiąjį metų ketvirtį išaugo iki 88 mln. litų

Vieno didžiausių nepriklausomų elektros energijos tiekėjų „SBE Energy” trijų šių metų ketvirčių pajamos sudarė 88,7 mln. litų ir paaugo 55 proc. lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Pasak įmonės vadovo, gerų rezultatų padėjo pasiekti išaugęs verslo įmonių susidomėjimas galimybe sutaupyti renkantis nepriklausomą tiekėją ir dėmesys verslo edukacijai energetikos temomis.

„Veiklą vykdome jau penkerius metus. Per šį laikotarpį stebėjome reikšmingus pokyčius Lietuvos energetikoje. Džiaugiamės, kad pagaliau pasikeitė įmonių požiūris į nepriklausomus elektros tiekėjus ir šie tapo patikimais partneriais didžiajai daliai Lietuvos įmonių. Be to, daug investavome į teikiamas papildomas paslaugas, nes tokio verslo specifika reikalauja lanksčiai prisitaikyti prie kiekvieno kliento ir įvertinti jų elektros vartojimo grafiką pagal veiklos profilį”, – pasakoja „SBE Energy” generalinis direktorius Žydrūnas Stankevičius.

Paskaičiuota, kad pasirinkusios nepriklausomą tiekėją įmonės gali sutaupyti iki 20 proc. Elektros energijai sunaudojamų kaštų. Lietuvos įmonėms perkant elektrą laisvoje rinkoje kaina nustatoma konkurenciniu principu, kai energijos gamintojai ir importuotojai derasi su tiekėjais dėl ilgalaikių didmeninių kainų. Tiekėjai, konkuruodami tarpusavyje teikia kainos pasiūlymus galutiniams vartotojams – įmonėms ir privatiems klientams. Pasak „SBE Energy” atstovo, be šio pagrindinio veiksnio elektros energijos kaina priklauso ir nuo kitų globalesnių faktorių – pasaulinės naftos kainos, taršos leidimų kainų, šalių energetikos politikos ir kt.

REKLAMA

„2013 m. sausio 1 d. prasideda trečiasis rinkos liberalizavimo etapas. Rinkoje yra dešimtys tūkstančių įmonių, kurios dar nėra pasirinkusios nepriklausomo tiekėjo ir ruošiantis kitiems metams jos privalės tą padaryti. Sutartį su tiekėju reikėtų sudaryti iki gruodžio 10 d., tad šiuo metu intensyviai darbuojamės su potencialiais klientais”, – minėjo p. Žydrūnas Stankevičius.

Įmonės, kurios kitiems metams nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo, toliau pirks ją iš visuomeninio tiekėjo, tačiau už elektrą mokės daugiau nei 2012-aisiais. Nuo kitų metų visuomeninis tiekėjas elektros energiją pardavinės ne už reguliuojamą, bet už garantinę kainą, kuri bus keliais centais didesnė nei dabar.

2012 m. „SBE Energy” elektrą tiekia tokioms didžiausioms Lietuvos ir užsienio kompanijoms kaip „Bitė Lietuva”, „BOD Group”, „Hanner”, „Lietuva Statoil“, „Swedbank“, „Coca-Cola HBC Lietuva“, „Vičiūnų“ įmonių grupė, koncernas „MG Baltic“, „Pieno žvaigždės“, „Invalda“, “SBA” koncernas ir kitoms. Viešojo sektoriaus institucijos taip pat pasitiki UAB „SBE Energy“. Šiais metais bendrovė elektros energiją tiekia „Lietuvos dujoms“, Lietuvos radijo ir televizijos centrui bei kitiems.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų