Savarankiškai dirbantiems – jokio vargo deklaruojant pajamas su i.APS

Vienas didžiausių iššūkių gyventojams, dirbantiems savarankiškai, iškyla atėjus pajamų deklaravimo laikotarpiui. Savarankiškai dirbantys gyventojai užtrunka skaičiuodami metines pajamas ir patirtas išlaidas, vesdami duomenis bei dokumentus į Elektroninę Deklaravimo Sistemą (toliau – EDS), tad Valstybinė mokesčių inspekcija individualią veiklą vykdantiems gyventojams sukūrė e. paslaugą – virtualų buhalterį i.APS, kuris palengvina smulkiųjų verslininkų veiklos apskaitą. 

Gyventojams, kurie vykdo veiklą pagal pažymą ar įsigiję verslo liudijimą, nebereikia vargti pildant pajamų deklaraciją, mat visi duomenys iš virtualaus buhalterio i.APS automatiškai bus perkelti į metinę pajamų deklaraciją. Taip pat, vesdami apskaitą VMI sukurta programa gyventojai sumažina riziką įvelti žmogiškų klaidų. 

„Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo pildymas virtualiu buhalteriu i.APS gyventojams ne tik sutaupys laiko deklaruojant pajamas ar pildant išlaidų žurnalą, bet ir užtikrins, kad nereikės sekti su individualia veikla susijusių teisės aktų pakeitimų, nes viskas pildoma pagal veiklos vykdymo metu galiojančią tvarką. Smulkieji verslininkai taip pat gali gauti jiems aktualius priminimus apie tai, kada ir kokias deklaracijas reikia pateikti, kada laikas keisti veiklos formą bei naudotis kitais programos privalumais, visur, kur yra internetas“, – sako VMI prie FM virtualaus buhalterio i.APS projekto vadovė Inga Gedminienė. 

REKLAMA

Anot jos, gyventojams nereikia sukti galvos ir dėl apskaitos dokumentų nes tiesiogiai programoje galima išrašyti sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą ar Prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą. 

Veiklą su verslo liudijimu vykdantys gyventojai i.APS dar gali stebėti savo apyvartą, mato, kada reikia pasirinkti kitą veiklos formą (t.y. kada nuo kalendorinių metų pradžios pasiekiama 45 tūkst. eurų apyvarta). Taip pat i.APS programoje gyventojai mato, kada jų apyvarta su juridiniais asmenimis ir / ar su individualią prekybos veiklą vykdančiais asmenimis artėja prie 4,5 tūkst. eurų sumos. Tai labai aktualu, nes minėtą sumą viršijanti pajamų dalis yra apmokestinama kaip individualios veiklos su pažyma pajamos. 

Individualią veiklą pagal pažymą vykdantys gyventojai i.APS programoje mato ilgalaikio turto, apie kurio naudojimą veiklai pranešė VMI, duomenis, jiems nereikia patiems apskaičiuoti ir pildyti ilgalaikio turto nusidėvėjimo duomenų. Taip pat nereikia aiškintis, kokios išlaidos yra priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, kokios nepriskiriamos, o kurių priskyrimas yra ribojamas — tai nustato programa pagal gyventojo įvestą išlaidų rūšį. 

Programos naudotojai gali stebėti artėjimą prie PVM ribos, t. y. matyti, kokią pajamų sumą neviršijant ribos dar galima gauti, gyventojui pačiam nieko nereikia skaičiuoti. 

VMI patirtis rodo, kad vykdantiems individualią veiklą dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant pajamų deklaracijas, tad virtualus buhalteris i.APS supaprastins ir deklaravimo procesą. VMI pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, parengs preliminarią pajamų deklaraciją, kurią gyventojams beliks tik peržiūrėti ir pateikti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų