Lietuvos gyventojai, laiku nepasirūpinę dokumentais dėl nuvertėjusių rublinių santaupų grąžinimo, dar turi vilties gauti valstybės kompensacijas.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo nusprendė, kad rublinių indėlių turėję žmonės galėtų susitvarkyti dokumentus iki 2015 metų gruodžio pabaigos ir atgauti pinigus.

Seimas dėl atitinkamų Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo pataisų balsuos dar kartą.

Pataisas parengusi „darbietė“ Virginija Baltraitienė BNS anksčiau yra sakiusi, kad nespėjusių susitvarkyti reikiamų dokumentų žmonių esą iki 20 tūkstančių.

„Šiuo klausimu mes (komitetas - BNS) Vyriausybės nuomonę gavome, tačiau ten jokie skaičiai nebuvo minėti, kiek Lietuvoje gali būti likę žmonių, kuriems rublinės santaupos neatkurtos“, - sakė“darbietė“ Zita Žvikienė

Nuvertėjusių rublinių indėlių atkuriamoji sąskaita buvo atidaroma, iki 1999 metų gruodžio 31 dienos raštu pateikus prašymą „Hansabankui“. To nepadarę gyventojai prarado teisę atgauti visas arba dalį santaupų. Išimtys buvo padarytos tik sirgusiems ir išvykusiems į užsienį.

Valstybė nuo 1998-ųjų grąžino apie 4 mlrd. litų kompensacijų už nuvertėjusius rublinius indėlius. Vienam žmogui grąžinta ne daugiau kaip 6 tūkst. litų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų