• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime kelią skinasi idėja privačius miškus miestuose perimti valstybei arba savivaldai – už  visuomenės poreikiams paimamą mišką savininkams būtų atlyginama. 

Seime kelią skinasi idėja privačius miškus miestuose perimti valstybei arba savivaldai – už  visuomenės poreikiams paimamą mišką savininkams būtų atlyginama. 

REKLAMA

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ketvirtadienį pritarė tokioms Miškų įstatymo pataisoms, dėl jų balsuos Seimas.  

„Miestui priskirtoje teritorijoje negali būti privačios nuosavybės teise priklausančių miškų. (...) Miesto miškai yra didžiulės vertės miškai ir jie turi būti išimtine valstybės nuosavybe“, – komitete teigė aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė.   

Pasak jos, valstybė perimtų tuos miškų sklypus, kurie atkūrus nuosavybės teises į dirbamą žemę vėliau apaugo mišku ir inventorizavus miškus ji buvo pažymėta kaip miškas. 

Nacionalinės žemės tarnybos laikinoji direktorė Giedrė Ričkutė atmetė Prezidentūros nuogąstavimus, kad miškai bus perimti iš tų žmonių, kurie juos pasirinko ir gavo atkurdami nuosavybės teises.     

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra atvejų, kad būtų buvusios atkurtos nuosavybės teisės į valstybinius miškus mieste“, – komitete teigė G. Ričkutė. 

REKLAMA

Pasak jos, galėjo pasitaikyti atvejų, kad mieste buvo grąžinama dirbama žemė, kurioje buvo miškų plotų.  

Sprendimą dėl privačių miškų miestuose perdavimo valstybei arba savivaldai komitetas priėmė svarstydamas kitokį Miškų įstatymo pakeitimų variantą – A. Gedvilienė ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas siūlė leisti savininkams miškais mieste  disponuoti savo nuožiūra.

Yra prieštaraujančių

Tačiau tam prieštaravo Seimo Teisės departamentas, rėmęsis Konstitucinio Teismo 2006 metų kovo nutarimu. Pasak jo, valstybinės reikšmės miškais ir parkais galima pripažinti tik tuos, kurių išliekamoji vertė yra tokia didelė, o būtinumas juos išsaugoti ateities kartoms yra toks primygtinis, kad kitu atveju kiltų grėsmė jų išsaugojimui.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstybė yra konstituciškai įpareigota rūpintis šiais objektais ir juos išsaugoti“, – teigė teisininkai.  

Pasak jų, pakeitus teisinį reguliavimą nebebūtų užtikrintas miesto kraštovaizdžio ir urbanistinės aplinkos savitumas ir kokybė, išsaugota tokių miškų išliekamoji vertė. 

Iki šiol žmonėms nuosavybės teisės į mieste esančius miškus negalėjo būti atkurtos. 

Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis anksčiau komitete yra sakęs, kad išpirkti į miestų teritorijas patekusius miškus reikėtų iki 8 mln. eurų. 

Dabar miestuose yra apie 400 hektarų privačių miškų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų