Seimo Ekonomikos komitetas linkęs pritarti, jog, kaip ir nutarta valstybės bei privataus kapitalo derybose, pagrindinis nacionalinio investuotojo „Leo Lt“ tikslas būtų pelno siekimas, o ne energetikos projektai, rašo Lrt.lt.

Tokia poziciją kategoriškai palaiko ir „NDX Energijos“ atstovai.

Elektros projektai šiuo metu numatyti nacionalinio investuotojo įstatuose ir akcininkų sutartyje, tačiau pagrindinis tikslas - siekti pelno.

Penktadienį komitete apsilankęs „NDX energijos“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas parlamentarams sakė nesutinkantis jėgainę statyti ir tiltus tiesti bet kuriomis priemonėmis.

„Nacionalinis investuotojas nutiesia tiltus, pastato atominę, bet siekia naudos sau“, - D. Nedzinską cituoja Lietuvos radijas.

Komiteto narys konservatorius Jurgis Razma lrt.lt sakė, jog, nors galutinai dar nebalsuota, „nuotaikos komitete aiškios“.

„Kol kas visi pritaria, išskyrus mane“, - sakė J. Razma.

Anot jo, derybininkai tvirtina, jog akcinės bendrovės tikslas privalo būti pelnas, o jei pirmenybė būtų suteikta energetikai, tam reikia steigti valstybinę bendrovę.

Kaip rašo Lrt.lt, tokią nuostatą jau yra sukritikavęs ne vienas Seimo narys.

Anot Rimanto Smetonos, bendrovė turi aiškiai įsipareigoti ne „statyti jėgainę siekiant naudos“, o „pastatyti“.

REKLAMA

Šis parlamentaras ir Raimondas Šukys yra parengę atitinkamas pataisas, tačiau komitetas penktadienį jas atidėjo.

Į kitą posėdį Ekonomikos komitetas rinksis ketvirtadienį.

Vyriausybė yra suderėjusi, kad vadinamasis trigalvis slibinas būtų kuriamas prie naujai įsteigtos įmonės prijungiant tris įmones: valstybės bendroves „Lietuvos energiją“ bei Rytų skirstomuosius tinklus, taip pat „Vilniaus prekybos“ savininkams per bendrovę „NDX energija“ priklausančią VST.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2008-01-18 13:28:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau pamirsom del ko ta bendrove kuriam??????
Atsakyti
0

m
murazmas
2008-01-18 13:40:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
marazmas - mazdaug turi isikurti pelno nesiekianti organizacija ir gaminti energija. jau negano to, kad turime dabar pelno nesiekiancia organizacija IAE kuri krauna turtus skirstomiesiems tinklams ir atskiriems asmenims
Atsakyti
0

G
GEDIMINUI
2008-01-18 13:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mielas kunigaikšti, Tave ne tik iš partijos reikėjo pašalinti, bet ir gydyti būtina. Nustok spaminti į šio portalo komentarus. Eik verčiau grynu oru pakvėpuoti, sveikiau bus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų