Premjeras Joniškio rajone atidarė biodujų jėgainę

Joniškio rajone apsilankęs premjeras Saulius Skvernelis penktadienį apžiūrėjo vieną iš inovatyvių šalies ūkių bei atidarė biodujų jėgainę, pranešė Vyriausybė. 

„Šis projektas yra svarbus įrodymas, kad inovacijos pasiekia regionus, kad kuriamos naujos darbo vietos ir verslo galimybės regionui. Tai taip pat postūmis klimato kaitos padarinių mažinimo srityje. Džiaugiuosi, kad Vyriausybė galėjo paremti šį projektą“, – sakė premjeras.

Skaistgirio seniūnijoje, Taučiūnų kaime kogeneracinę jėgainę pastačiusios „Biometanos“ direktorius Aušrys Grybė penktadienį BNS sakė, kad jos pajėgumas sieks apie 1 MW elektros ir tiek pat šilumos energijos. Per metus bus pagaminama 6 GWh elektros ir 6 GWh šiluminės energijos. 

„Jėgainė degina metano dujas – vidaus degimo variklis suka generatorių, kuris gamina elektros energiją. Šilumą „nuimame“ nuo aušinimo sistemos to pačio vidaus degimo variklio. Kaip žaliavas metanui pagaminti naudojame karvių mėšlą“, – sakė A. Grybė. 

Pasak jo, jėgainė pastatyta maždaug per pusantrų metų. Jis nedetalizavo bendros projekto kainos, bet paramos intensyvumas buvo 60 proc. 

„Valstiečių laikraštis“ pernai skelbė, kad šiemet šalia Skaistgirio miestelio, turėtų pradėti veikti biodujų jėgainė, kurios statybai „Biometana“ iš Kaimo plėtros programos (KPP) gaus 1,58 mln. eurų paramą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų