Ūkio ministrė Birutė Vėsaitė, antradienį Vyriausybės posėdyje pristačiusi Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas tvirtina, kad jas priėmus sutrumpės laikas, reikalingas visoms procedūroms atlikti, tačiau pripažįsta, kad pačios Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vaidmuo sumažės.

,,Vienas iš esminių dalykų – didinamos mažų verčių pirkimų ribos prekėms ir paslaugoms; prekems ir paslaugoms iki 200 tūkst. litų ir darbams – iki 1 mln. litų“, - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė B. Vėsaitė. Ji pridūrė, kad ES direktyvos leidžia kur kas didesnes sumas.

B.Vėsaitė taip pat pabrėžė, kad bus skaitinamas ekonominio naudingumo kriterijus ,,ypatingai viešuosiuose pirkimuose, kur yra perkama intelektinė nuosavybė, arba meno kūriniai, koncertai, nes mažiausios kainos kriterijus vis dėlto nėra tas kriterijus, kuris yra pats tinkamiausias”.

Pasak ūkio ministrės, pataisos bus naudingos ir mokslininkams, kurie reikiamų reagentų ar įrangos galės įsigyti tada, kai atsiras toks poreikis.

Ministrė taip pat sakė, kad nemažai pakeitimų bus naudingi smulkiajam verslui. Taip pat potencialūs tiekėjai nebeprivalės teikti sąžiningumo deklaracijų, nebus reikalaujama ,,tų kvalifikaciją įrodančių dokumentų, kuriuos galima laisvai ir nemokamai rasti Lietuvos duomenų bazėse, pavyzdžiui, ,,Sodroje”. Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus Vyriausybė teiks svarstyti Seimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų