Telekomunikacijų ir IT paslaugas teikiančios bendrovės TEO pirmojo pusmečio pajamos sudarė 343,3 mln. litų, o grynasis pelnas – 63,7 mln. litų. Sėkminga bendrovės paslaugų plėtra lėmė spartų išmaniosios televizijos ir interneto klientų skaičiaus augimą, o įgyvendinti organizacijos struktūros pokyčiai leido didinti veiklos efektyvumą.

Kovo mėnesį TEO atnaujinus išmaniosios televizijos meniu paskatino augantį susidomėjimą šia paslauga. Birželio pabaigoje išmaniąja TEO televizija naudojosi net 16,6 proc. klientų daugiau nei prieš metus, o bendras išmaniosios ir skaitmeninės televizijos paslaugų klientų skaičius birželio pabaigoje sudarė 176,4 tūkstančio. Birželį TEO taip pat suteikė galimybę naujos kartos interneto televiziją „Interneto.tv“ išbandyti ir „Omnitel“ klientams.

TEO tęsiamos investicijos į naujos kartos šviesolaidinio interneto tinklą lėmė ir interneto paslaugų klientų skaičiaus augimą. Skaičiuojant kartu su belaidžio interneto „TEO Wi-Fi“ klientais, per metus interneto klientų padaugėjo 17,6 proc. ir birželio pabaigoje šiomis paslaugomis naudojosi 463,6 tūkst. klientų.

REKLAMA

Vis daugiau dėmesio TEO skyrė IT paslaugų plėtrai. Pirmąjį šių metų pusmetį bendrovei atidarius internetinę parduotuvę, kompiuterinės ir namų elektroninės įrangos pardavimai paaugo trečdaliu.

„Metų pradžioje atnaujinome dalį savo paslaugų ir jau matome šių pokyčių rezultatus: geriausias naujovių įvertinimas yra augantis klientų skaičius ir palankūs jų atsiliepimai. Net ir traukiantis šalies telekomunikacijų rinkai, TEO rezultatai gerėja daugelyje veiklos sričių“, – komentavo TEO generalinis direktorius Kęstutis Šliužas.

Birželį įsigaliojus naujai TEO organizacijos struktūrai, dukterinių bendrovių BDC ir „Lintel“ veikla tapo labiau integruota į TEO veiklą. Daugelis BDC dirbusių specialistų nuo birželio mėnesio dirba TEO padaliniuose.

„Metų pradžioje įgyvendinta efektyvumo didinimo programa ir birželį įdiegti struktūros pokyčiai leis sparčiau reaguoti į klientų poreikius, kurti paprastai naudojamas paslaugas ir sprendimus. Pertvarka taip pat padės siekti geresnių rezultatų ilguoju laikotarpiu“, – sakė K.Šliužas.

Pertvarka lėmė, kad 2014 metų pirmojo pusmečio bendros veiklos sąnaudos, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, mažėjo 5 procentais, o EBITDA marža sudarė 42,8 procento. Praėjusiais metais pastarasis rodiklis siekė 42,6 procento.

Praėjusiais metais TEO pusmečio pajamos buvo 360,5 mln. litų, o grynasis pelnas – 75,6 mln. litų. Poveikį šių metų pajamoms, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, turėjo mažėjančios įplaukos iš balso telefonijos.

Bendrovės pajamos iš interneto paslaugų per pirmąjį šių metų ketvirtį sudarė 26,9 proc., iš duomenų perdavimo ir su tinklu susijusių paslaugų – 11,6 proc., iš IT paslaugų – 8,5 proc., o iš televizijos paslaugų – 8,9 procento bendrų įmonės pajamų. Pajamos iš balso telefonijos paslaugų sudarė 40,4 proc., o iš kitų paslaugų – 3,6 proc. bendrų 2014 metų pirmojo pusmečio pajamų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų