Peržiūrėti parlamentarų galimybes ūkininkauti

Seime gali būti rengiamos Konstitucijos pataisos dėl galimybės parlamentarams ūkininkauti.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija prašo parlamentinį Teisės ir teisėtvarkos komitetą parengti Konstitucijos pataisas, kuriomis būtų detaliai reglamentuota Seimo narių veikla, susijusi su jiems priklausančios nuosavybės naudojimu, pajamų iš jos gavimu, turto tvarkymu ir su juo susijusių sandorių sudarymu.

Komisijos nario „darbiečio“ Sauliaus Bucevičiaus teigimu, dabartinė Konstitucijos pataisa nėra aiški, „dabar kiekvienas Seimo narys pagal savo sąžinę turi priimti sprendimus“. Anot jo, Teisės ir teisėtvarkos komitetas turėtų apsvarstyti ir nuspręsti, ar reikėtų leisti parlamentarams užsiimti ūkininkavimu, jeigu taip, tuomet jis turėtų parengti tai numatančias Konstitucijos pataisas.

Šį sprendimą komisija priėmė trečiadienį, apsvarsčiusi parlamentaro Remigijaus Ačo prašymą išaiškinti, ar jis gali įgyvendinti kaimo turizmo sodybos įkūrimo projektą, kuriam skirta Europos Sąjungos finansinė parama.

Dabar Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Be to, Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.

REKLAMA

R.Ačas į Etikos ir procedūrų komisiją išaiškinimo kreipėsi prieš metus.

„Man tas klausimas buvo aktualus praėjusiais metais. Vengdamas interesų pažeidimų ir konflikto prieš darydamas vieną ar kitą veiklą, kreipiausi išaiškinimo. Man labai apmaudu, kad per metus negavau atsakymo ir privertė mane vienoje ar kitoje situacijoje elgtis pagal savo nuovoką (...), todėl - kai kur dėjau parašus, kai kur parašiau generalinį įgaliojimą seseriai“, - BNS teigė R.Ačas.

Jis sakė, kad sodybos „statyba eina į pabaigą“ ir rudens pradžioje ji pradės veikti.

„Sodybos startas numatomas apie rugsėjį- spalį. Nuo tos dienos, aš puikiai įsivaizduoju, negalėsiu jokių komandų atidavinėti, turės būti nusamdytas žmogus“, - teigė parlamentaras.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų